Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

چگونه در مبارزه ناک اوت نشویم

چگونه ناک اوت نشویم

روش های knockout نشدن در مبارزه

یکی از عواملی که از ناک اوت شدن افراد در مبارزات بوکس جلوگیری میکند قدرت بدنی است اما بر خلاف باور اکثر افراد این تنها قدرت بدنی نیست که باعث ناک اوت نشدن میشود. بلکه تکنیک هایی وجود دارد که کمک بسیار چشمگیری می کند تا از این اتفاق جلوگیری کند و این تکنیک ها چیزی بیشتر از توصیه های ساده ای مثل اینکه گاردت رو بگیر بالا ، یا انجام تمرین های گردن یا جابجایی مداوم سر و بدن در حین مبارزه است. پس این مطلب را تا آخر مطالعه کنید تا با تکنیک های بیشتری آشنا شوید .

 

ترس از ناک اوت شدن :

بدون شک برای هر بوکسوری این موضوع صحیح است که ترس از ناک اوت شدن برای او تاثیرگذارتر از ناک اوت شدن است. اکثر افراد ترس زیادی از این قضیه دارند و همین ترس بر روی آنها تاثیر منفی زیادی می گذارد و در طول مبارزه دائما در حال فکر کردن به این موضوع هستند و کار آنها را مورد تاثیر قرار می دهد و سبک مبارزه را به طور کامل عوض میکند. البته این ترس ممکن است تاثیر مثبت یا منفی داشته باشد. قطعا مقداری ترس برای همه لازم است و اگر این ترس باعث هوشیاری بیشتر شما بشود و باعث بشود تا عکس العمل بهتری نسبت به حریف داشته باشید قطعا مفید است اما اگر تاثیر منفی داشته باشد و این ترس از مبارزه درست شما با حریف جلوگیری کند قطعا باید دنبال راه چاره ای برای آن باشید. اگر بوکسوری آسیب های فیزیکی ببیند قطعا دنبال راه حل های فیزیکی می گردد و آن آسیب را بهبود می بخشد اما مسائلی همچون ترس از ناک اوت شدن نیز باید برطرف شوند. این ترس ممکن است در شرایطی خاص بوجود آمده باشد به طور مثال این اتفاق جلوی دوستانتان افتاده باشد و هرگز از ذهن شما خارج نشده باشد.

راه حل :

– به حریف خودتون احترام بگذارید

– گاردتون رو بالا نگهدارید

– با چشم باز مبارزه کنید و ضربات حریف را شناسایی کنید

– ضربه های حریف را کانتر کنید

 

 

ضربه هایی که باعث ناک اوت شدن میشوند :

در مسابقات رسمی که تا به الان اتفاق افتاده است بسیاری از آنها مخصوصا در بوکس حرفه ای به ناک اوت شدن یکی از ورزشکاران منجر شده که با بررسی تعداد زیادی از آنها مهمترین ضربه هایی که باعث knock out شدن یک بوکسور میشود را بررسی کرده ایم.

 

راست مستقیم در جواب چپ مستقیم :

یکی از ساده ترین و موثرترین کانترها است و حتی در حرفه ای ترین سطح بوکس نیز دیده شده که بسیار عالی جواب میدهد . این تکنیک به این صورت است که وقتی حریف ضربه چپ خود را میزند گاردش باز میشود و بهترین فرصت است برای اینکه شما یک ضربه راست حرفه ای به او وارد کنید. توجه کنید که ضربه دقیقا همزمان با ضربه حریف باید زده بشه نه بعد از اون.

 

تبادل ضربه های راست مستقیم و یا هوک چپ :

یکی از ضرباتی که بیشترین ناک اوت ها را دارد تبادل ضربات است. به این صورت که دو بوکسور ضربه هوک چپ خودشون رو همزمان میزنند و به اصطلاح تبادل میکنند و کسی که ضربه سریعتر و قوی تری بزند باعث ناک اوت شدن حریف میشود . یک دلیل اصلی این است که دو بوکسور سر خود را در واقع به سمت ضربه حریف می چرخانند تا ضربه بهتر و قوی تری بزنند همین عامل باعث میشود که ضربه حریف را نیز با شدت بیشتری دریافت کنند و همین نکته احتمال ناک اوت شدن رو بالا میبره . این اتفاق در ضربه راست مستقیم نیز بسیار دیده میشود که دو بوکسور همزمان ضربه خود را میزنند و سر و صورت در موقعیتی قرار می گیرد که برای نشستن ضربه حریف بسیار مناسب بوده و باعث ناک اوتی میشود.

 

حتما بخوانید : آموزش بهترین ضربه هوک

هوک چپ به بدن :

ناک اوت کردن یا ناک اوت شدن تنها با برخورد ضربه به سر و صورت اتفاق نمی افتد و بارها دیده شده که بوکسورهایی که در اوج آمادگی بودند ، با ضربه ای به شکم نقش بر زمین شدند . اکثر ورزشکاران مخصوصا کسانی که حرفه ای هستند دارای شکم های عضلانی و بسیار سفت می باشند و ناک اوت کردن از ناحیه شکم بسیار سخت است اما دو قسمت آسیب پذیرتر وجود دارد که بوکسورها اغلب به این دو قسمت از بدن حریف ضربه خودشون رو وارد میکنند. اولی آبگاه هست که قسمت فرو رفته بین شکم و قفسه سینه است که بسیار آسیب پذیرتر است و دارای عضلات کمتری نسبت به شکم می باشد و دوم پهلوها هستند که اغلب اکثر افراد پهلوهای ضعیف تری دارند و شما میتوانید از این نقطه ضعف حریف استفاده کنید. در این موقعیت یکی از بهترین ضربه ها استفاده از هوک چپ و راست می باشد .

 

ضربه های کور و ضربه های خستگی :

شاید عبارت دیگه ای نتونستم برای این دو مورد پیدا کنم اما با توضیحات کاملا متوجه میشوید. ضربه های کور در واقع ضربه هایی هستند که شما آنها را نمی بینید و به شما برخورد میکند. یک بوکسور کاملا باید به ضربات حریف خودش مسلط باشه و برای هر ضربه حریف عکس العملی از خودش نشون بده . اما بسیار اتفاق می افته که حریف ضربه ای میزنه و بدون اینکه ببینید به سر یا بدن شما برخورد میکنه . این ضربات بسیار خطرناک هستند و احتمال ناک اوت شدن شما بسیار بالا است. این خاصیت بدن است که وقتی شما هوشیار هستید و ضربه ای را می بینید عضلات آن قسمت در کسری از ثانیه منقبض شده و تمام بدن کمک می کنند تا کارایی آن قسمت بالاتر برود و چون عضلات منقبض شده ، آسیب بسیار کمی به بدن شما وارد می شود اما وقتی شما متوجه ضربه نشوید ضربه ای با همان شدت ، آسیب بسیار بیشتری را وارد میکند. برای درک ضربه های خستگی ، شما تعریف ضربه های کور را داشته باشید و حالا خستگی و ضعف بدن را نیز به آن اضافه کنید. یعنی در جایی از مبارزه که دیگه حتی توان بالا نگهداشتن دستهای خودتون رو نیز ندارید و ضربه ای رو بدون اینکه ببینید میخورید.

 

یک پاسخ

  1. عالی بود به عنوان بوکسور قدیمی و رینگ دیده کاملا درسته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تمرین بوکس در خانه بدون وسایل

تمرین بوکس در خانه بدون وسایل

بهترین شناگر دنیا

بهترین شناگر دنیا

بهترین سبک کاراته

بهترین سبک کاراته

مراحل گرفتن کمربند کاراته

مراحل گرفتن کمربند کاراته

راز قدرت مشت مایک تایسون

راز قدرت مشت مایک تایسون

پردرآمدترین ورزش های رزمی در ایران

پردرآمدترین ورزش های رزمی در ایران

خطرناک ترین سلاح نینجا

خطرناک ترین سلاح نینجا

حداقل قد برای والیبال

حداقل قد برای والیبال

خطرات ورزش موی تای

خطرات ورزش موی تای

بالاترین دان تکواندو در جهان

بالاترین دان تکواندو در جهان

قد بوکسورهای معروف

قد بوکسور های معروف

تاثیر کاراته بر روی قد

تاثیر کاراته بر روی قد

قد مناسب برای ورزش بوکس

قد مناسب برای ورزش بوکس

قوی ترین حریف مایک تایسون

قوی ترین حریف مایک تایسون

بهترین ضربات ترکیبی بوکس

بهترین ضربات ترکیبی بوکس

چگونه یک فایتر عالی شویم

چگونه یک فایتر عالی شویم