Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

چگونه بوکسور حرفه ای شویم

چگونه بوکسور حرفه ای شویم

چطور بوکسور شویم

بوکس یکی از ورزشهای طاقت فرسا است. برای اینکه به یک بوکسور تبدیل شوید نیازمند زمان و تلاش بسیار زیاد است. سوالی که خیلی از عزیزان می پرسند این است که چطور بوکسور شویم. ما در اینجا نکاتی که برای فراگیری و تبدیل شدن به یک بوکسور را نیاز دارید بیان میکنیم. در واقع این نکات همان کارهایی است که تمام ورزشکاران معروف از جمله مایک تایسون ، آنتونی جاشوا و … انجام داده اند تا به مراتب بالا از بوکس رسیده اند. هر چقدر که این نکات را جدی تر اجرا کنید و تلاش بیشتری کنید قطعا پیشرفت بیشتری خواهید داشت. حتی برای یک بوکسور معمولی شدن نیز به اجرای این کارها نیاز دارید.

 

ثبت نام در باشگاه :

در خاطرات محمد علی کلی نوشته شده است که وقتی در کودکی دوچرخه او را دزدیدند ، در حالی که گریه میکرد به افسر پلیس گفت که میخواهد فک آن دزد را پایین بیاورد ، افسر هم به او میگوید که برو بوکس یاد بگیر و همین حرف باعث میشه که پای محمد علی کلی به باشگاه باز شود و آغازی بر دوران قهرمانی او شود. بدون شک اولین قدم برای فراگیری یک ورزش ثبت نام در باشگاه است. در ایران مربیان بسیار خوبی وجود دارند که در شهرهای مختلف دارای باشگاه هستند و شما میتوانید به راحتی و با پرداخت هزینه ای کم به یکی از آنها بپیوندید و یادگیری خودتون رو آغاز کنید. اگر به طور جدی به بوکس نگاه میکنید و برای پیشرفت خودتون اهمیت قائل هستید حتما قبل از ثبت نام کمی در مورد باشگاه مورد نظر پرس و جو کنید ، با مربی صحبت کنید و نحوه تمرین کردن اعضای باشگاه را مورد بررسی قرار دهید. همینطور میتوانید با شاگردان باشگاه صحبت کنید و کارشان را ببینید. از آنها مدت زمانی که بوکس تمرین میکنند را سوال کنید و ببینید آیا پیشرفت لازم را در این مدت داشته اند یا خیر ؟ با کمی پرس و جو میتوانید به تمام سوالهای خودتون در مورد خوب یا بد بودن باشگاه جواب دهید. قبل از ثبت نام در باشگاه و قبل از اینکه چیزی در مورد ضربات بوکس بدونید پیشنهاد میکنم که کمی در مورد ضربات در اینترنت بخوانید اما آنها را تمرین نکنید تا در بدنتان اشتباه جا نیفتد. عده ای از افراد بدون اینکه زیر نظر مربی باشند ، در خانه ضربات را تمرین میکنند و وقتی به باشگاه میروند ، مربی مدتی طولانی باید تلاش کند تا اشتباه ضربه زدن آنها را اصلاح کند ، در حالی که اگر در منزل اشتباه تمرین نکرده بودند ، این زمان بسیار کوتاه تر بود و به راحتی ضربه درست را یاد می گرفتند.

 

تمرین ضربات در منزل :

بعد از اینکه به باشگاه رفتید و نحوه صحیح مشت زدن را توسط مربی یاد گرفتید ،  روزهای ابتدایی شما فقط باید ضربات را تمرین کنید. انقدر باید این ضربات را تمرین کنید تا ملکه ذهنتان شود. جلوی آینه ، شادو زدن و کیسه زدن از جمله تمریناتی است که باید انجام دهید. بهتر است برای افزایش سرعت یادگیری ، در مواقعی که در منزل هستید نیز این ضربات را بارها تمرین کنید و سایه بزنید. مشت زدن را فقط در باشگاه تمرین نکنید. با این کار باعث میشوید که زمان یادگیری را کوتاه تر کنید تا بتوانید تمرینات پیچیده تر را انجام دهید.

 

تمرینات بدنسازی انجام دهید :

منظور از تمرینات بدنسازی ، فقط کار با وزنه ها و چیزی که اصطلاحا بدنسازی نامیده میشود نیست. کار با وزنه جزئی از تمرینات شما می باشد. طناب زدن ، دویدن ، دوچرخه سواری ، شنا سوئدی ، بارفیکس و تمرینات شکم قسمتی از تمرینات بدنسازی مورد نیاز یک بوکسور هستند که برای تقویت عضلات به این تمرینات نیاز دارد. همانطور که قبل تر اشاره کردیم بوکس یک ورزش سخت و طاقت فرسا است پس شما به عضلات قوی تری نیاز دارید تا بتوانید در مبارزه ها خسته نشوید و عضلات شما کم نیاورد. از عوامل مهم در بوکس داشتن نفس قوی است. برای به دست آوردن نفس حتما دویدن ، طناب زدن و کیسه زدن را در برنامه خود قرار دهید. این سه تمرین کمک به سزایی به چاق شدن نفس شما میکند و باعث میشود در چند ثانیه مبارزه نفس شما نبرد. در تمامی تمرینات چه در باشگاه و چه در منزل هیچگاه از گرم کردن و سرد کردن غافل نشوید. این کار باعث میشود که عضلات شما نگیرد و همچنین به سلامتی قلب شما نیز کمک میکند. اگر به یکباره طناب سریع بزنید و یا یکدفعه تمرین سنگین خود را قطع کنید و بنشینید باعث میشود ضربان قلب شما به یکباره زیاد و کم شود و این کار آسیب جدی به قلب شما میزند. همچنین عضلات شما نیاز دارند تا گرم و سرد شوند تا آسیبی به آنها نرسد پس حتما به این کار نیز توجه داشته باشید.

رژیم غذایی ورزشی داشته باشید :

به دلیل مصرف انرژی بیشتر ، شما به غذاهایی احتیاج دارید که این انرژی مصرف شده را بازگردانی کند و همچنین باعث بشود که عضلات جدیدی در بدن شما ساخته شود. به همین دلیل اگر میخواهید اصولی ورزش کنید حتما باید برنامه درستی برای تغذیه خودتون نیز داشته باشید. میتوانید از مربی خودتون کمک بگیرید ، با پزشک مربوطه مشورت کنید و یا در اینترنت جستجو کنید که دو روش اول رو به شما پیشنهاد میکنیم.

حتما بخوانید : رژیم غذایی بوکسورها

در مقاله بالا توضیحات مفصلی در مورد بهترین مواد غذایی که یک بوکسور احتیاج دارد آورده ایم که با خواندن آن کمی ذهنتان نسبت به این قضیه باز میشود.

 

2 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تمرین بوکس در خانه بدون وسایل

تمرین بوکس در خانه بدون وسایل

بهترین شناگر دنیا

بهترین شناگر دنیا

بهترین سبک کاراته

بهترین سبک کاراته

مراحل گرفتن کمربند کاراته

مراحل گرفتن کمربند کاراته

راز قدرت مشت مایک تایسون

راز قدرت مشت مایک تایسون

پردرآمدترین ورزش های رزمی در ایران

پردرآمدترین ورزش های رزمی در ایران

خطرناک ترین سلاح نینجا

خطرناک ترین سلاح نینجا

حداقل قد برای والیبال

حداقل قد برای والیبال

خطرات ورزش موی تای

خطرات ورزش موی تای

بالاترین دان تکواندو در جهان

بالاترین دان تکواندو در جهان

قد بوکسورهای معروف

قد بوکسور های معروف

تاثیر کاراته بر روی قد

تاثیر کاراته بر روی قد

قد مناسب برای ورزش بوکس

قد مناسب برای ورزش بوکس

قوی ترین حریف مایک تایسون

قوی ترین حریف مایک تایسون

بهترین ضربات ترکیبی بوکس

بهترین ضربات ترکیبی بوکس

چگونه یک فایتر عالی شویم

چگونه یک فایتر عالی شویم