PowerPack Mini Cart

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

100% Secure Checkout!

کیک بوکس بهتره یا بوکس

کیک بوکس بهتره یا بوکس

تفاوت کیک بوکس و بوکس

بارزترین تفاوت در این دو ورزش استفاده از دست و پا در کیک بوکس است ولی در بوکس شما فقط مجاز به استفاده از دست هستید.البته در ادامه تفاوت کیک بوکس و بوکس را کامل توضیح میدهیم.

ورزش کیک بوکس

ورزش کیک بوکس یکی از انواع ورزش های رزمی ترکیبی است که در آن از دست و پا استفاده میشود و برای دفاع از خود بعنوان یک ورش تماسی مورد استفاده قرار میگیرد.در کیک بوکس مسابقه بین دو حریف انجام میشود.و دارای دو راند دو دقیقه ای میباشد که در یک فضای مربع شکل با ابعاد مشخص بهمراه یک داور و پزشک با ۳ قاضی جهت امتیازدهی و اعلام کننده برنده مسابقه وجود دارد.

ورزش بوکس

بوکس یا بوکسینگ جزء ورزش های رزمی و قدیمی است که بیشتر شما باید در این ورزش دارای استقامت ، قدرت ، سرعت و عکس العمل های سریع در برابر ضربات حریف داشته باشید.در بوکس دستکش های آنها کاملا پنجه دست را می پوشاند و مسابقات آن دارای راندهای ۱ الی ۳ دقیقه ای است.

۵ تفاوت اصلی در کیک بوکس و بوکس

۱-استراتژی
بزرگترین تفاوت در کیک بوکس و بوکس،استراتژی دفاعی و تهاجمی است.شما در بوکس میبایست مشت ها در محدوده ی بالای کمر میتوانید ضربه وارد کنید که در این حالت دفاع بوکسورها توانایی بیشتری برای دفاع در برابر حریف دارند.در مقابل کیک بوکس شامل استفاده از دست و پا است که مبارز فرصت های بیشتری برای حمله پیدا میکند.

۲-وضعیت بدن
حالت ایستادن برای بوکسورها به شکل پهلو به پهلو است زیرا سعی میکنند که فضای بین خود و حریف را برای مشت زدن کاهش دهند.و به شکلی دیگر طرز ایستادن در کیک بوکس بطور چهارگوش مانند است.به این دلیل که بتوانند در مبارزها برای دفاع از خود آماده باشند.

۳-مشت زنی

کیک بوکس و بوکس در مشت زنی شباهت زیادی دارند.پر استفاده ترین نوع مشت زنی کوتاه و تند است.که بستگی زیادی به حالت حریف دارد که برای فهمیدن واکنش حریف بکار میرود.و زمانی که حریف گیج میشود از ضربه هوک به سر حریف استفاده میشود.مبارز وقتی که نزدیک حریف خود است از ضربات سنگین مثل آپرکات هم بهره میبرد تا بتواند امتیاز بیشتری در آن لحظه کسب کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تور والیبال

تور والیبال

کیک بوکس بهتره یا بوکس

کیک بوکس بهتره یا بوکس

کیک بوکس چیست

کیک بوکس چیست

طریقه بستن باند بوکس حرفه ای

طریقه بستن باند بوکس حرفه ای

تکواندو چند دان دارد

تکواندو چند دان دارد

کاراته شوتوکان

کاراته شوتوکان چیست

فیتنس در منزل

فیتنس در منزل

بدنسازی حجمی

بدنسازی حجمی

نقاط حساس در دفاع شخصی

نقاط حساس بدن در دفاع شخصی

بیوگرافی کای گرین

بیوگرافی کای گرین

افزایش قدرت بدنی با 20 دقیقه تمرین

افزایش قدرت بدنی با تمرین

بدنسازی انگیزشی

بدنسازی انگیزشی

موی تای بانوان

موی تای بانوان چیست

بدنسازی-پا

بدنسازی پا

تمرینات تکواندو

تمرینات تکواندو

سلاح های نینجا

سلاح های نینجا