معنی ورزش کاراته چیست

کاراته ۱۹ تیر ۱۳۹۵ بدون دیدگاه 2102 بازدید

karate-name-meaning

معنی ورزش کاراته

آیا تا به حال فکر کرده اید که معنای ورزش کاراته چیست ؟ شاید خیلی از شما فکر کنید که کاراته یک هنر باستانی و با قدمت بسیار زیاد است اما حقیقت اینطور نیست. در واقع کاراته عمری کمتر از ۱۰۰ سال دارد. کاراته از سرزمین Okinawa سرچشمه می گیرد. اکیناوا در واقع جزیره ای در جنوب ژاپن است. این جزیره برای کشورهای آسیای شرقی بسیار استراتژیک و مهم بوده . کشورهایی مثل تایلند ، برمه ، فیلیپین ، تایوان ، کره و اولین کشوری که این جزیره را در اختیار گرفت چین بود.

پس در نتیجه فرهنگ چین نیز به این جزیره وارد شد و هر محصول یا هنری نیز وارد از طریق این جزیره میشد به راحتی مورد استقبال مردم این جزیره قرار می گرفت . هنرهای رزمی چین نیز به نام Toudi وارد این جزیره شد که به زبان اکیناوایی به معنی دست چینی است.

حتما این مطلب را هم بخوانید : فواید کاراته

در زبان ژاپنی کلمه Tou به صورت Kara تلفظ می شود. اما وقتی این ورزش قصد داشت به سرزمین اصلی ژاپن ورود پیدا کند از آنجا که دو کشور ژاپن و چین با هم در جنگ بوده اند ورود یک ورزش چینی به این کشور قابل قبول نبود. در نتیجه تصمیم گرفتند تا نام این ورزش و ماهیت آن کمی تغییر کند. برای همین اسم این ورزش از Chinese Hand به Empty Hand تغییر نام داد و با مشورتی که بین بزرگان این ورزش صورت گرفت پسوند Te به آن اضافه شد و Karate نام گرفت.

meeting_of_masters_1936_okinawa

عکس بالا در واقع همان هیئت چند نفره ژاپنی است که تصمیم گرفتند در مورد نام این ورزش و تغییراتی که نسبت به هنر رزمی چینی دادند تا رسما ورزش کاراته تشکیل بشود.

نظرات شما عزیزان

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

موضوعات
برترین مطالب
مطالب تصادفی