فواید کاراته
کاراته ۱۶ تیر ۱۳۹۷ بدون دیدگاه 1676 بازدید

فواید کاراته

فواید ورزش کاراته

ورزش کاراته از جمله هنرهای رزمی محسوب میشود که علاقمندان بسیار زیادی در سراسر جهان و کشور عزیزمون ایران دارد. همه ما میدونیم که ورزش کردن خیلی خوبه و کاراته هم از این قاعده مستثنی نیست. اما مزایای اصلی ورزش کاراته را چندان توجه نمیکنیم . هر ورزش علاوه بر مزایای عمومی که تمامی ورزش ها دارند به دلیل حرکات خاص و قوانین موجود بر آن ورزش قسمت هایی از بدن ، شخصیت و روح ما رو تقویت می کنند. در این مقاله میخواهیم در مورد مزایای ورزش کاراته صحبت کنیم و به طور کامل به جوانب آن بپردازیم :

 

فواید ورزش کاراته

دفاع از خود :

یکی از عوامل پیدایش هنرهای رزمی در واقع دفاع مردم از خود در مقابل زورگویی و زورگویان بوده به طوری که حتی این گستردگی برای دفاع در مقابل پادشاهان ظالم نیز به چشم میخورد. یکی از فواید مهم ورزش کاراته در واقع ایجاد توانایی دفاع از خود با استفاده از تقویت قدرت بدنی و همچنین فراگیری تکنیک ها و تاکتیک هایی برای افزایش مهارت در دفاع از خود است. همانطور که در مفاهیم علمی و دانشگاهی شاهد این هستیم که با تمرین کردن یک مفهوم در ذهن انسان جا میفتد و توانایی او در استفاده از آن مفهوم در علوم مختلف قوی تر و بیشتر میشود ، شاهد این امر نیز هستیم که با تکرار فنون کاراته توانایی شخص در دفاع در مقابل حملات و آسیب رساندن بیشتر می شود.

 

فواید کاراته

احترام :

ایجاد حس احترام به سایرین از مهمترین نکات ورزش کاراته است. در هنرهای رزمی و همچنین کاراته ، استاد از جایگاه ویژه ای برخوردار است. تمام حرکات شاگردان باید با اجازه استاد باشد و در یک جمع تمام شاگردان باید به حرف های استادشان گوش دهند و از ایشان اطاعت کنند. نکاتی که در کاراته استفاده میشود نکات ریزی هستند که حس احترام متقابل مخصوصا احترام شاگرد نسبت به استاد را در انسان تقویت می کند. حتی در کاراته بیرون رفتن و یا خروج به باشگاه نیز با احترام به استاد و با اجازه استاد انجام می شود.

 

فواید ورزش کاراته

صبر :

یکی از علل وجود رنگ بندی های مختلف برای کمربند کاراته ایجاد حس صبر و بردباری در کاراته کاران می باشد. این حس از ابتدا با بستن کمربند سفید بوجود می آید تا یک ورزشکار بداند که برای رسیدن به درجه استادی و کمربندی مشکی راه میانبری وجود ندارد و باید با صبر و بردباری هر کدام از کمربندها را بعد از مدتی بگذراند و برای رسیدن به کمربند بعدی باید تکنیک های خاصی را بداند و به درجه جسمی و روحی آن کمربند برسد. این حس با ارزش ترین حسی است که ورزش کاراته می تواند به یک ورزشکار بدهد.

نظرات شما عزیزان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

موضوعات
برترین مطالب
مطالب تصادفی
0