Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

افزایش قدرت مشت با دمبل

افزایش قدرت مشت با دمبل

همیشه بر سر افزایش قدرت مشت با دمبل بحث های زیادی بوده و مخالفین و موافقین در مورد این موضوع برای مشت زنی در بوکس و سایر ورزشهای رزمی که دست در آنها نقش داشته است ، صحبت ها دارند. میخواهیم در مورد این موضوع به طور کامل توضیح بدهیم و معایب و مزایای این کار را به طور کامل بیان کنیم.

دمبل ها یکی از ابزارهایی هستند که در ورزشهای مختلف برای بدنسازی مورد استفاده قرار می گیرد و از وزن های بسیار سبک تا وزنه های سنگین در بازار موجود است. دمبل ها انواع مختلفی دارند که بر اساس نیاز ورزشکاران می توانند از انواع مختلف آن استفاده کنند.

معایب استفاده از دمبل :

خارج شدن از تکنیک :

از جمله معایب استفاده از دمبل ها ، غیر اصولی مشت زدن است. همیشه وقتی شرایط سخت تر میشه مشاهده می کنیم که ورزشکاران از اصول تکنیک ها خارج می شوند. به همین علت وقتی دمبل در دست خود می گیرید و وزن دست هایتان از حالت معمولی بیشتر میشود ، مقداری از تمرکز خود را ناخودآگاه برای تحمل وزن وزنه خرج میکنید و به همین دلیل شاید ۵۰ درصد تکنیک خود را برای ضربه زدن استفاده کنید. پس باید به یک نکته توجه کنید که از وزنه های سبک استفاده کنید تا وزنه باعث نشود اصول مشت زنی را فراموش کنید و فقط دست خود را پرتاب کنید.

پایین آمدن دست ها :

از آنجایی که وقتی وزنه به دست می گیرید، به دلیل وجود نیروی جاذبه ، وزنه به سمت پایین کشیده میشود . در موقع مشت زنی ناخودآگاه بعد از مشت زدن و هنگام برگشت دست به سمت صورت خودتون ، دست از پایین به سر جای خود بر می گردد و این یکی از اشتباهات رایج بوکس برای بسیاری از بوکسورها می باشد. شما حتما باید توجه کنید که دست از هر جایی که مشت میزند ، از همانجا نیز به جای خود برگردد و این باعث نشود که گارد شما باز شود تا ضربه ای از حریف دریافت نکنید. اگر شما به این نکته توجه نکنید و از دمبل برای تمرین مشت زنی استفاده کنید ممکن است این عادت در بدن شما جای بگیرد و به راحتی از دست آن خلاص نشوید.

 

مزایای استفاده از دمبل :

سریع شدن مشت :

فقط کافیه یک بار امتحان کنید که یک دمبل مناسب و حتی بسیار سبک به دست بگیرید و چند دقیقه ای شروع کنید به شادو زدن. حالا دمبل ها را روی زمین بزارید و دوباره شادو بزنید. خودتون مشاهده می کنید که چقدر دست هایتان سریع تر حرکت می کنند و به دلیل شرایط سختی که برای خود ایجاد کرده اید ، الان سرعت بیشتری را لمس می کنید.

افزایش قدرت مشت :

برای افزایش قدرت مشت روش های مختلفی وجود دارد که در مقاله چگونه مشت قوی داشته باشیم کامل توضیح داده ایم که استفاده از دمبل و شادو زدن یکی از روش های آن می باشد. انتخاب وزنه مناسب با توجه به قدرت بدنی و وزن شما بسیار مهم می باشد.

 

نکات مهم :

وزن دمبل مناسب خود را انتخاب کنید :

حتما توجه کنید که وزنه ای که انتخاب می کنید باید بر اساس قدرت دست ها ، شانه ها و همچنین وزن و هیکل شما مورد استفاده قرار بگیرد. این طور نیست که بگوییم برای اینکار باید از وزنه ۱ کیلویی یا ۲ کیلویی استفاده کرد و همه بوکسورها از این وزنه به صورت یکسان استفاده کنند. ممکن است برای یک نفر وزنه نیم کیلویی و برای دیگری وزنه ۲ کیلویی مناسب باشد.

دمبل را کامل در دست بگیرید :

حتما توجه داشته باشید که دمبل باید به گونه ای باشد که کامل آن را در دست بگیرید و در حین مشت زنی از کنترل شما خارج نشود . این کار علاوه بر صدمه ای که ممکن است به وسایل اطراف خود بزنید ، باعث میشود تا به کتف و آرنج خود نیز ضربه بزنید. به خاطر اینکه در هنگام مشت زنی ممکن است وزنه حرکت کند و فشاری به سمت جلو به کتف شما وارد کند . به همین دلیل باید دمبل عضوی از بدن شما شود و هنگام مشت زدن احساس نکنید که یک چیز اضافه ای در دست دارید. دقیقا همانطور که دستکش بوکس دست می کنید و مشت می زنید.

اصولی تمرین کنید :

به هیچ عنوان و تحت هیچ شرایطی اجرای اصولی ضربات بوکس را فدای افزایش قدرت و سرعت مشت خود نکنید زیرا اگر ضربات غیر اصولی در بدن شما جای بگیرند به سادگی به حالت اول بر نمی گردند و شما مشکل زیادی با این موضوع خواهید داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بهترین ضربات ترکیبی بوکس

بهترین ضربات ترکیبی بوکس

چگونه یک فایتر عالی شویم

چگونه یک فایتر عالی شویم

وسایل باشگاه بوکس

وسایل باشگاه بوکس

بوکس حرفه ای

بوکس حرفه ای

آموزش بوکس

آموزش بوکس

کمربند های تکواندو

کمربند های تکواندو

چگونه بدن بوکسوری بسازیم

چگونه بدن بوکسوری بسازیم

تمرینات بوکس

تمرینات بوکس

فرق بوکس و کیک بوکس

فرق بوکس و کیک بوکس

افزایش قدرت مشت با دمبل

افزایش قدرت مشت با دمبل

آموزش بوکس دوبله فارسی

آموزش بوکس دوبله فارسی

آموزش بوکس فارسی

آموزش بوکس فارسی

آموزش بوکس در خانه

آموزش بوکس در خانه

تور والیبال

ارتفاع تور والیبال

کیک بوکس بهتره یا بوکس

کیک بوکس بهتره یا بوکس

کیک بوکس چیست

کیک بوکس چیست