Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

بیوگرافی کانر مک‌گرگور + کانر اهل کجاست

کانر مک‌گرگور

بیوگرافی conor mcgregor

کانر آنتونی مک گرگور که در انگلیسی میشود Conor Anthony McGregor یکی از رزمی کارانی است که در سالهای اخیر بسیار مورد توجه قرار گرفته است. کانر یک ورزشکار ترکیبی است و رشته های اصلی او بوکس و جوجیتسو برزیلی است . مک گرگور مبارزات رسمی خودش را از سال ۲۰۰۸ آغاز کرده است و در سال ۲۰۱۲ توانست قهرمان شود. ایشان از معدود افرادی است که در طول تاریخ هنرهای رزمی ترکیبی توانسته در دو وزن همزمان شرکت کند و در هر دو وزن به قهرمانی دست پیدا کند و در واقع جزء بهترین قهرمانان در تاریخ این رشته محسوب میشود. روحیه جنگ جوی این ورزشکار ، همچنین تکنیک خاصی که در مبارزه دارد باعث شد تا علاوه بر معروفیت در بین علاقمندان به ورزش های ترکیبی ، محبوبیت نیز در بین طرفداران کسب کند و با توجه به ظاهری که دارد به یک شخصیت خاص در این رشته تبدیل شد. البته خاص بودن فیزیکی کانر باعث نمیشود تا تکنیک و قدرت او در این ورزش نادیده گرفته شود و مهمترین عامل معروفیت او قطعا تسلط و قدرت او در این ورزش است.

کانر مک گرگور اهل کجاست

در جواب این سوال باید گفت که کانر در سال ۱۹۸۸ در دوبلین پایتخت کشور ایرلند به دنیا آمد. دوبلین پایتخت ایرلند و پرجمعیت ترین شهر این کشور محسوب میشود. این شهر یک شهر تاریخی است و داستانهایی در مورد وایکینگ ها ، مردان نروژی و … در مورد این شهر وجود دارد.

بی شک یکی از عواملی که باعث معروفیتش علاوه بر اینکه یک ورزشکار خوب است ، عملیات روانی است که در مصاحبه ها و کنفرانس های خبری قبل از بازی به راه می اندازد. خیلی ها یکی از نقاط قوت وی را همین سر و صدا کردن ها میدانند و فکر می کنند که قدرت روانی که او ایجاد میکند به قدرت فیزیکی اش اضافه میشود و باعث میشود در مسابقه به روی حریف او فشار مضاعفی وارد شود. کانر میگوید که این کار را با الهام گرفتن از محمد علی کلی انجام می دهد و او را در این کار سرمشق خود قرار داده است.

در سال ۲۰۱۷ مجله تایمز نام این ورزشکار را به عنوان ۱۰۰ فرد تاثیرگذار سال معرفی کرد.

این ورزشکار رکوردهای ویژه ای دارد که از جمله آنها توانسته در سال ۲۰۱۵ در رقابت بر سر کمربند قهرمانی یو اف سی ، قهرمان شکست ناپذیر یعنی ژوزه آلدو را تنها در ۱۳ ثانیه شکست دهد که رکورد سریعترین پیروزی بر سر کمربند قهرمانی به همین مسابقه تعلق دارد. در مبارزه بعدی خودش توانست در سال ۲۰۱۶ ادی آلوارز را ناک اوت کند و باز هم کمربند قهرمانی را از آن خود کند. از جمله رکوردهای دیگر کانر میتوان به مبارزه او با حبیب نورماگومدوف روس اشاره کرد که پربیننده ترین مسابقه تاریخ MMA می باشد.

 

مبارزه با فلوید میودر :

فلوید یکی از قهرمان های تکرار نشدنی در ورزش بوکس به حساب می آید. او که رکوردهای بسیاری را در بوکس جابجا کرده است ، توسط کانر به مبارزه دعوت میشود. قرار است این مبارزه از قوانین بوکس پیروی کنند. با اینکه کانر یک ورزشکار MMA است و قدرت او در استفاده همزمان دست ها و پاها و همچنین تکنیک های گرفتن حریف است اما قرار شد که فقط با استفاده از ضربه های بوکس که شامل دست ها می شوند انجام شود. بسیاری از کارشناسان کانر را پیشاپیش بازنده اعلام کرده بودند و حتی فکر میکردند که در راند اول با چند ضربه نقش زمین میشود اما کانر توانست ده راند مبارزه کند و بازی را به راند دهم بکشاند. اما بلاخره در راند دهم فلوید میودر برنده مسابقه شد و توانست با شکست حریف ایرلندی خودش ۵۰ امین برد متوالی خودش رو جشن بگیره و جایگاه خود را به عنوان یکی از بهترین بوکسورهای تاریخ جهان تثبین کنه .

 

مبارزه با حبیب نورماگومدوف :

یکی از مسابقاتی که بسیار سر و صدا به پا کرد و رکورد بیننده های همزمان یک مسابقه MMA را شکست مبارزه کانر با حبیب بود. حبیب پس از کسب کمربند قهرمانی در سبک وزن که در سال ۲۰۱۷ بود ، مسابقه بین مک‌گرگور و او رسما توسط UFC اعلام شد. بین تیم کانر و تیم حبیب درگیری های لفظی ایجاد شده بود که همین امر باعث ایجاد درگیری های بیشتر شد. کانر بعد از مدتی در آوریل ۲۰۱۸ در نیویورک به اتوبوسی که حبیب و تیمش و تعدادی از کارکنان یو اف سی در آن بودند حمله کرد و شیشه های اتوبوس را با وسیله های مختلف مثل صندلی شکست . در این درگیری تعدادی از ورزشکاران زخمی شدند که بلافاصله وی دستگیر و به دادگاه فرستاده شد. conor mcgregor در دادگاه به پرداخت جریمه ۵۰ هزار دلاری محکوم شد .

اما بلاخره ۷ اکتبر ۲۰۱۸ این مسابقه بسیار پر حاشیه برای کسب کمربند قهرمانی سبک وزن بین میان مک‌گرگور و نورماگومدوف برگزار شد . همانطور که گفته شد این مسابقه پربیننده ترین مسابقه ورزشهای رزمی در تاریخ هنرهای رزمی به شمار می رود. بعد از گذشت چهار راند و مبارزه ای بسیار سنگین بین این دو ورزشکار سر انجام مک گرگور تسلیم شد و دست حبیب به عنوان فرد برنده بالا رفت. در اقدامی عجیب حبیب روس از روی قفس به بیرون پرید و به سمت تیم مربیگری کانر مک گرگور حمله کرد و درگیری بزرگتری بین دو تیم صورت گرفت که بعد از مسابقه تعدادی از این افراد دستگیر نیز شدند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تمرین بوکس در خانه بدون وسایل

تمرین بوکس در خانه بدون وسایل

بهترین شناگر دنیا

بهترین شناگر دنیا

بهترین سبک کاراته

بهترین سبک کاراته

مراحل گرفتن کمربند کاراته

مراحل گرفتن کمربند کاراته

راز قدرت مشت مایک تایسون

راز قدرت مشت مایک تایسون

پردرآمدترین ورزش های رزمی در ایران

پردرآمدترین ورزش های رزمی در ایران

خطرناک ترین سلاح نینجا

خطرناک ترین سلاح نینجا

حداقل قد برای والیبال

حداقل قد برای والیبال

خطرات ورزش موی تای

خطرات ورزش موی تای

بالاترین دان تکواندو در جهان

بالاترین دان تکواندو در جهان

قد بوکسورهای معروف

قد بوکسور های معروف

تاثیر کاراته بر روی قد

تاثیر کاراته بر روی قد

قد مناسب برای ورزش بوکس

قد مناسب برای ورزش بوکس

قوی ترین حریف مایک تایسون

قوی ترین حریف مایک تایسون

بهترین ضربات ترکیبی بوکس

بهترین ضربات ترکیبی بوکس

چگونه یک فایتر عالی شویم

چگونه یک فایتر عالی شویم