بیوگرافی کانر مک‌گرگور

بوکس ۰۱ خرداد ۱۳۹۸ بدون دیدگاه 680 بازدید

کانر مک‌گرگور

بیوگرافی conor mcgregor

کانر آنتونی مک گرگور که در انگلیسی میشود Conor Anthony McGregor یکی از رزمی کارانی است که در سالهای اخیر بسیار مورد توجه قرار گرفته است. اما در جواب سوال کانر مک گرگور اهل کجاست باید گفت کانر در سال ۱۹۸۸ در دوبلین پایتخت کشور ایرلند به دنیا آمد. کانر یک ورزشکار ترکیبی است و رشته های اصلی او بوکس و جوجیتسو برزیلی است . مک گرگور مبارزات رسمی خودش را از سال ۲۰۰۸ آغاز کرده است و در سال ۲۰۱۲ توانست قهرمان شود. ایشان از معدود افرادی است که در طول تاریخ هنرهای رزمی ترکیبی توانسته در دو وزن همزمان شرکت کند و در هر دو وزن به قهرمانی دست پیدا کند و در واقع جزء بهترین قهرمانان در تاریخ این رشته محسوب میشود.

بی شک یکی از عواملی که باعث معروفیتش علاوه بر اینکه یک ورزشکار خوب است ، عملیات روانی است که در مصاحبه ها و کنفرانس های خبری قبل از بازی به راه می اندازد. خیلی ها یکی از نقاط قوت وی را همین سر و صدا کردن ها میدانند و فکر می کنند که قدرت روانی که او ایجاد میکند به قدرت فیزیکی اش اضافه میشود و باعث میشود در مسابقه به روی حریف او فشار مضاعفی وارد شود. کانر میگوید که این کار را با الهام گرفتن از محمد علی کلی انجام می دهد و او را در این کار سرمشق خود قرار داده است.

در سال ۲۰۱۷ مجله تایمز نام این ورزشکار را به عنوان ۱۰۰ فرد تاثیرگذار سال معرفی کرد.

این ورزشکار رکوردهای ویژه ای دارد که از جمله آنها توانسته در سال ۲۰۱۵ در رقابت بر سر کمربند قهرمانی یو اف سی ، قهرمان شکست ناپذیر یعنی ژوزه آلدو را تنها در ۱۳ ثانیه شکست دهد که رکورد سریعترین پیروزی بر سر کمربند قهرمانی به همین مسابقه تعلق دارد. در مبارزه بعدی خودش توانست در سال ۲۰۱۶ ادی آلوارز را ناک اوت کند و باز هم کمربند قهرمانی را از آن خود کند. از جمله رکوردهای دیگر کانر میتوان به مبارزه او با حبیب نورماگومدوف روس اشاره کرد که پربیننده ترین مسابقه تاریخ MMA می باشد.

 

مبارزه با فلوید میودر :

فلوید یکی از قهرمان های تکرار نشدنی در ورزش بوکس به حساب می آید. او که رکوردهای بسیاری را در بوکس جابجا کرده است ، توسط کانر به مبارزه دعوت میشود. قرار است این مبارزه از قوانین بوکس پیروی کنند. با اینکه کانر یک ورزشکار MMA است و قدرت او در استفاده همزمان دست ها و پاها و همچنین تکنیک های گرفتن حریف است اما قرار شد که فقط با استفاده از ضربه های بوکس که شامل دست ها می شوند انجام شود. بسیاری از کارشناسان کانر را پیشاپیش بازنده اعلام کرده بودند و حتی فکر میکردند که در راند اول با چند ضربه نقش زمین میشود اما کانر توانست ده راند مبارزه کند و بازی را به راند دهم بکشاند. اما بلاخره در راند دهم فلوید میودر برنده مسابقه شد و توانست با شکست حریف ایرلندی خودش ۵۰ امین برد متوالی خودش رو جشن بگیره و جایگاه خود را به عنوان یکی از بهترین بوکسورهای تاریخ جهان تثبین کنه .

 

مبارزه با حبیب نورماگومدوف :

یکی از مسابقاتی که بسیار سر و صدا به پا کرد و رکورد بیننده های همزمان یک مسابقه MMA را شکست مبارزه کانر با حبیب بود. حبیب پس از کسب کمربند قهرمانی در سبک وزن که در سال ۲۰۱۷ بود ، مسابقه بین مک‌گرگور و او رسما توسط UFC اعلام شد. بین تیم کانر و تیم حبیب درگیری های لفظی ایجاد شده بود که همین امر باعث ایجاد درگیری های بیشتر شد. کانر بعد از مدتی در آوریل ۲۰۱۸ در نیویورک به اتوبوسی که حبیب و تیمش و تعدادی از کارکنان یو اف سی در آن بودند حمله کرد و شیشه های اتوبوس را با وسیله های مختلف مثل صندلی شکست . در این درگیری تعدادی از ورزشکاران زخمی شدند که بلافاصله وی دستگیر و به دادگاه فرستاده شد. conor mcgregor در دادگاه به پرداخت جریمه ۵۰ هزار دلاری محکوم شد .

اما بلاخره ۷ اکتبر ۲۰۱۸ این مسابقه بسیار پر حاشیه برای کسب کمربند قهرمانی سبک وزن بین میان مک‌گرگور و نورماگومدوف برگزار شد . همانطور که گفته شد این مسابقه پربیننده ترین مسابقه ورزشهای رزمی در تاریخ هنرهای رزمی به شمار می رود. بعد از گذشت چهار راند و مبارزه ای بسیار سنگین بین این دو ورزشکار سر انجام مک گرگور تسلیم شد و دست حبیب به عنوان فرد برنده بالا رفت. در اقدامی عجیب حبیب روس از روی قفس به بیرون پرید و به سمت تیم مربیگری کانر مک گرگور حمله کرد و درگیری بزرگتری بین دو تیم صورت گرفت که بعد از مسابقه تعدادی از این افراد دستگیر نیز شدند.

 

نظرات شما عزیزان

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

موضوعات
برترین مطالب
مطالب تصادفی