Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

بیوگرافی محمد علی کلی

محمد علی کلی

آقای Cassius Marcellus Clay Jr که به محمد علی کلی معروف شده است یکی از بهترین بوکسورهای سنگین وزن تاریخ می باشد. محمدعلی در ژانویه سال ۱۹۴۲ در ایالت لوئیزویل چشم به جهان گشود و در همان ایالت بزرگ شد. محمد علی کلی بوکس رو از ۱۲ سالگی آغاز کرد. در ۱۸ سالگی توانست مدال طلای المپیک ۱۹۶۰ رم را به دست بیاورد و در همان سال به بوکس سنگین وزن پیوست. در سال ۱۹۶۱ به اسلام گرویست و به طور رسمی مسلمان شد و برای خودش اسم Muhammad Ali را انتخاب کرد. در ۲۲ سالگی توانست قهرمان سنگین وزن جهان شود و Sonny liston را در فینال شکست دهد.

در سال ۱۹۶۶ دولت امریکا خواست به اجبار او را به جنگ با ویتنام بفرستد اما او به دلیل اعتقادات مذهبی و انسانی خودش قبول نکرد و همین مسئله برای او بسیار گران تمام شد . او مدت ها زندانی شد ، افتخار قهرمانی سنگین وزن از او گرفته شد و مبلغ ۱۰ هزار دلار جریمه شد و به مدت ۴ سال از ورزش کردن منع شد اما او باز هم قبول نکرد به جنگ با ویتنامی ها برود. همین مسئله باعث شد تا افراد زیادی به او توجه کنند و او پیشرو در مسائل فرهنگی و انسانی مخصوصا در بین جامعه سیاه پوستان آمریکایی شود و مسلمانان آمریکا نیز به او علاقمند شدند. همچنین او با عالیجاه محمد که رهبر مسلمانان امریکا بود نیز ملاقات ها و همکاریهایی داشت.

علی در بوکس بسیار قدرتمند بود به طوری که تنها کسی بود که سه بار متوالی توانسته بود مقام قهرمانی سنگین وزن را بدست بیاورد. همچنین در طول ۳۵ سال ۱۴ عنوان قهرمانی مختلف رو کسب کرده بود . او تنها کسی است که از سوی مجله The ring شش بار متوالی قهرمان سال شناخته شد. همچنین در سال ۲۰۱۲ بهترین بوکسور تاریخ جهان شناخته شد و بهترین ورزشکار قرن بیستم. افتخارات او بسیار زیاد است و ما به همین چند مورد بسنده میکنیم.

مسابقات محمد علی سراسر هیجان هستند و او با بوکسورهای قدرتمند و مشهور آن زمان مبارزه کرده است اما از مهمترین آنها مسابقه محمد علی کلی و Joe fraizer که به thrilla in manila مشهور شده و مبارزه وی با Gorge foreman که به rumble in the jungle معروف است اشاره کرد که مبارزه دوم به برترین رویداد ورزشی قرن ۲۰ معروف است که رکورد ۱ میلیارد بیننده تلویزیونی همزمان را شکسته است.

بعد از گذشتن دوره حرفه ای بوکس ، او در کارهای دیگر نیز همچون ورزش موفق ظاهر شد. پس از مدتی شروع به کارهایی از قبیل بازیگری و نوشتن کرد و بیشتر به کارهای فرهنگی و خیریه پرداخت .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بهترین ضربات ترکیبی بوکس

بهترین ضربات ترکیبی بوکس

چگونه یک فایتر عالی شویم

چگونه یک فایتر عالی شویم

وسایل باشگاه بوکس

وسایل باشگاه بوکس

بوکس حرفه ای

بوکس حرفه ای

آموزش بوکس

آموزش بوکس

کمربند های تکواندو

کمربند های تکواندو

چگونه بدن بوکسوری بسازیم

چگونه بدن بوکسوری بسازیم

تمرینات بوکس

تمرینات بوکس

فرق بوکس و کیک بوکس

فرق بوکس و کیک بوکس

افزایش قدرت مشت با دمبل

افزایش قدرت مشت با دمبل

آموزش بوکس دوبله فارسی

آموزش بوکس دوبله فارسی

آموزش بوکس فارسی

آموزش بوکس فارسی

آموزش بوکس در خانه

آموزش بوکس در خانه

تور والیبال

ارتفاع تور والیبال

کیک بوکس بهتره یا بوکس

کیک بوکس بهتره یا بوکس

کیک بوکس چیست

کیک بوکس چیست