PowerPack Mini Cart

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

100% Secure Checkout!

طول باند بوکس چقدر باید باشد

طول باند بوکس

طول باند بوکس

در مورد اینکه طول باند بوکس چه اندازه ای باید باشد سوال های بسیاری داشتیم که میخواهیم به طور کامل آن را توضیح دهیم چون به خاطر وجود برندها و مدل های مختلف باند بوکس ، یک بوکسور نمی تواند تصمیم بگیرد و بهترین انتخاب را داشته باشد پس به شما پیشنهاد میکنیم این مقاله را مطالعه بفرمائید .

باند بوکس چند متر باید باشد :

اگر در بازار نیز چرخی زده باشید حتما متوجه شده اید که در متراژهای مختلف وجود دارد. معمولا باندهای بوکس از ۲ متر الی ۵ متر وجود دارند که اندازه ها ۲ متر ، ۲٫۵ متر ، ۴ متر ، ۴٫۵ متر و ۵ متر می باشد. همچنین عرض باندها نیز ۲ سانتی متری و ۵ سانتی متری هستند که البته بستگی به حجم دست شما دارد. اینکه بگوییم این عرض و طول باند بهترین مدل هست امکان ندارد و با توجه به دست های مختلف میتوان از سایزهای مختلف استفاده کرد. برای نوجوانان ، بانوان و بوکسورهای وزن پایین که دست های کوچکتری دارند میتوان از طول و عرض کمتری استفاده کرد و بوکسورهای سنگین وزن و کسانی که دست های بزرگتری دارند از باندهای بزرگتر چون قطعا یک بوکسور سنگین وزن که دست های بزرگی هم دارد یک باند ۲ متری با عرض ۲ سانتی متر دست او را کامل نمی پوشاند .

چرا باید از باند بوکس استفاده کنیم :

اولین سوالی که برای هر بوکسور تازه کار پیش می آید این است که اصلا چرا باید از باند بوکس استفاده کنیم ؟ به دلیل ضربه هایی که در اثر برخورد دست با کیسه بوکس یا حریف صورت می گیرد ، امکان دارد به استخوان ها و مفاصل دست و مخصوصا مچ دست آسیب های جدی وارد شود. به همین دلیل با استفاده از بستن یک باند بوکس باعث میشویم که فاصله بین مفاصل و استخوان ها کم شود استحکام خود را بهتر حفظ کنند تا در صورت برخورد اشتباه ضربه مفصل در جهت خلاف نچرخد و آسیب به دست و مچ بوکسور وارد نشود.

چقدر باید باند را محکم ببندیم :

همانطور که گفتیم برای ایجاد استحکام و کم کردن فاصله مفاصل دست و مچ ما از باند استفاده میکنیم پس اگر باند را شل ببندیم قطعا به مچ دست کمکی نکرده ایم و با حالت عادی هیچ تفاوتی ندارد. اما توجه داشته باشید که خیلی محکم هم نباید باند را ببندید چون در هنگام تمرین باید خون به دست شما برسد و در طول یکی دو ساعتی که شما تمرین میکنید اگر بسیار محکم ببندید جریان خود نمی تواند در دستان شما عبور کند. هر کسی خودش بهترین حالت را درک میکند و با بستن باند کاملا متوجه می شود که آیا خوب باند را به دست خود بسته است یا خیر

چگونه باند را ببندیم :

در مقاله آموزش بستن باند بوکس به طور کامل توضیح داده شده است که روش بستن باند بوکس چگونه است البته باید متذکر شویم که بوکسورها به روش های مختلفی باند بوکس را به دستان خود می بندند و شاید اساتید بوکس ایران هر کدام یک روش را به شاگردان خود آموزش دهند اما در همه این روش ها باید به این نکته توجه داشته باشید که باند باید مفاصل انگشت ها و مخصوصا مچ را به طور کامل پوشش دهد و سفت کند تا آسیبی وارد نشود. پس اگر روشی که شما استفاده میکنید این نکته را در بر میگیرد حتما روش درستی است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تور والیبال

تور والیبال

کیک بوکس بهتره یا بوکس

کیک بوکس بهتره یا بوکس

کیک بوکس چیست

کیک بوکس چیست

طریقه بستن باند بوکس حرفه ای

طریقه بستن باند بوکس حرفه ای

تکواندو چند دان دارد

تکواندو چند دان دارد

کاراته شوتوکان

کاراته شوتوکان چیست

فیتنس در منزل

فیتنس در منزل

بدنسازی حجمی

بدنسازی حجمی

نقاط حساس در دفاع شخصی

نقاط حساس بدن در دفاع شخصی

بیوگرافی کای گرین

بیوگرافی کای گرین

افزایش قدرت بدنی با 20 دقیقه تمرین

افزایش قدرت بدنی با تمرین

بدنسازی انگیزشی

بدنسازی انگیزشی

موی تای بانوان

موی تای بانوان چیست

بدنسازی-پا

بدنسازی پا

تمرینات تکواندو

تمرینات تکواندو

سلاح های نینجا

سلاح های نینجا