Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

نکات ابتدایی بوکس که باید بدانید

نکات ابتدایی ورزش بوکس

.

نکات ورزش بوکس

تمامی افرادی که به ورزش بوکس علاقمند هستند و یا این ورزش را انجام می دهند باید نکاتی را بدانند و به آنها توجه کنند تا آسیبی به بدن خود نزنند و همچنین روند پیشرفتشون سریعتر شود. مخصوصا برای تازه واردها این نکات میتواند بسیار مفیدتر باشد چون در ابتدای راه هستند و میتوانند با رعایت نکات بسیار ساده ای که در طی این مقاله و مقاله های بعدی خدمت شما عزیزان عرض می کنیم ، به بهترین شکل بوکس را یاد بگیرند و از آن استفاده کنند.

.

۱- بسیار خونسرد باشید و ضربه های خود را سبک بزنید. با این کار میتوانید زمان بیشتری مبارزه کنید . حتی در هنگام تمرین با کیسه نیز بهتر است ضربه های خود را کشیده و بسیار تیز بزنید به جای اینکه از تمام قدرت خود برای ضربه زدن به کیسه استفاده کنید. در هنگام کیسه زدن مخصوصا برای کسانی که اوایل کار هستند بسیار مناسب است که با ضربه های سبک و سریع بیشتر به روی فرم بدن و استایل ضربه زدن خود تمرکز کنند تا روی قدرت ضربه ها . یکی از عوامل مهم در آسیب دیدن مخصوصا برای تازه واردها ضربه زدن های بسیار محکم به کیسه است که حتی باعث آسیب دیدن بوکسور نیز می شود و ممکن است از ناحیه ی آرنج و مچ ضربه ببیند.

۲- خیلی خودتون رو خسته نکنید. حتما نباید تمام انرژی خودتون رو تا آخرین قطره برای تمرین بگذارید. اگر خسته شدید کمی استراحت کنید ، به خودتون انرژی بدید و اگر انرژی لازم را داشتید به تمرین ادامه دهید. سعی کنید ذره ذره خودتون رو قوی کنید و استقامتتون رو زیاد کنید. همیشه باید روحیه برای تمرین بوکس داشته باشید. مطمئن باشید اگر از خودتون بیش از حد کار بکشید متوجه میشوید که هر روز خسته تر می شوید و کم کم در طی هفته های بعدی به طور کل از بوکس خداحافظی می کنید.

۳- مقدار زیادی آب بنوشید. البته میزان آب بستگی به بدن خودتان دارد. می گویند حداقل در هر ساعت تمرین یک فنجان آب ولی خودتان بهترین تشخیص را میتوانید بدهید. در طی تمرین مطمئنا بسیار عرق خواهید کرد و آب بدن شما به شدت افت پیدا می کند. نوشیدن آب به مقداری که باعث دل درد شما نشود و همچنین مانع ادامه تمرین شما نباشد بسیار مناسب است. البته نکاتی از قبیل اینکه باید به تدریج آب را بنوشید و اینکه هرگز از آب خنک و یا یخ استفاده نکنید. بسیار مناسب است که از آب ولرم استفاده نمائید . چون با وجود داغ بودن بدن شما و گرمای شدیدی که در بدن شما ایجاد شده اگر آب یخ را داخل آن بریزید نه تنها کمک نخواهد کرد بلکه در طولانی مدت باعث بروز بیماری های بسیار خطرناک می شود. پیشنهاد ویژه ما به شما این است که آب را بجوشانید تا املاح آب از بین برود و آب جوشیده که بسیار مناسب تر است را بگذارید تا سرد شود و آب سرد شده ( منظور منطبق با دمای محیط ) را در بطری ریخته و به تدریج بین تمرین بنوشید.

۴- با دیگران رفیق شوید. یکی از بهترین موارد برای افزایش روحیه و شادابی در بوکس هم صحبتی با سایر اعضای باشگاه است. در مورد نحوه ضربه زدن ، نکات بوکس و … از سایر اعضای باشگاه خود سوال کنید. بعد از هر مبارزه از حریف خود بپرسید که چگونه ضربه خود را به شما وارد کرد. بعد از مدتی خواهید دید که شنیدن نقاط ضعف خود از حریف چقدر میتواند موثر باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تمرین بوکس در خانه بدون وسایل

تمرین بوکس در خانه بدون وسایل

بهترین شناگر دنیا

بهترین شناگر دنیا

بهترین سبک کاراته

بهترین سبک کاراته

مراحل گرفتن کمربند کاراته

مراحل گرفتن کمربند کاراته

راز قدرت مشت مایک تایسون

راز قدرت مشت مایک تایسون

پردرآمدترین ورزش های رزمی در ایران

پردرآمدترین ورزش های رزمی در ایران

خطرناک ترین سلاح نینجا

خطرناک ترین سلاح نینجا

حداقل قد برای والیبال

حداقل قد برای والیبال

خطرات ورزش موی تای

خطرات ورزش موی تای

بالاترین دان تکواندو در جهان

بالاترین دان تکواندو در جهان

قد بوکسورهای معروف

قد بوکسور های معروف

تاثیر کاراته بر روی قد

تاثیر کاراته بر روی قد

قد مناسب برای ورزش بوکس

قد مناسب برای ورزش بوکس

قوی ترین حریف مایک تایسون

قوی ترین حریف مایک تایسون

بهترین ضربات ترکیبی بوکس

بهترین ضربات ترکیبی بوکس

چگونه یک فایتر عالی شویم

چگونه یک فایتر عالی شویم