۴ دلیل شش تکه نشدن شکم

بدنسازی و پرورش اندام ۱۱ تیر ۱۳۹۵ بدون دیدگاه 3835 بازدید

why-you-dont-see-six-pack

 

دلایل شش تکه نشدن شکم

 

حتما شما هم افرادی را دیده اید که برای شش تکه کردن شکم یا Six Pack خود بسیار تلاش می کنند اما نتیجه ای حاصل نمی شود. و البته شاید خود شما نیز یکی از این افراد باشید. البته این نکته رو باید در نظر داشت که تنها فعالیت بدنی و فشار آوردن بر روی عضلات شکم باعث تغییرات درست در این عضلات نمی شود و شما حتما باید از روش های اصولی و درست بر روی عضلات خود کار کنید که ما در سایت ورزشکار مطالبی در مورد بهترین روش ها برای شش تکه کردن شکم نیز تهیه کرده ایم و البته هیچ وقت روحیه خودتون رو در صورت نتیجه نگرفتن نبازید و با قدرت به تمرین کردن ادامه بدید.

پس ما به ۴ تا از مهمترین این دلایل می پردازیم .

 

۱- زیاد بودن چربی های شکم : یکی از مهمترین دلایلی که باعث میشه حتی پس از گذشت چندین مدت هم شکم شما شش تکه نشود چربی بسیار است که در ناحیه شکم قرار دارد. در واقع اگر چربی بدن شما کمتر از ۱۰ درصد نباشد به راحتی نمی توانید شاهد شکم شش تکه باشید. پس شما علاوه بر انجام تمرینات شکم باید فکری به حال آب کردن چربی های ناحیه شکم باشید . راه های بسیاری در این زمینه وجود دارد که میتوانید یکی از آنها را انتخاب کنید.

 

۲- تمرینات ترکیبی داشته باشید : بدن شما از خود شما باهوش تر است. سعی کنید تمام عضلات شکم را درگیر کنید و فقط به چند حرکت ساده اکتفا نکنید. سعی کنید تمام عضلات شکم را با هم پرورش دهید تا این کار رو به طور کاملا اصولی انجام داده باشید.

 

۳- بر روی رژیم غذایی خود مسلط باشید : بسیاری از ورزشکاران حرفه ای بر این باورند که شکم شش تکه را در آشپزخانه باید ساخت نه در باشگاه . شاید این جمله خنده دار به نظر برسه ولی چندان هم غیر واقعی نیست. پس هرگز از غذای خود غافل نشوید.

 

۴- خواب از عوامل مهم است : شاید عاملی که اکثر ورزشکاران از آن غافل می شوند خواب باشد. بعد از اینکه شما تمرین انجام می دهید عضلات به اصطلاح پاره می شوند و برای همین است که در آن عضلات شما احساس درد می کنید. این عضلات پاره شده اکنون باید دوباره ساخته شوند و بهترین موقع برای ساخت عضلات قوی تر هنگام خواب است . پس می بینید که خواب چندان هم بی اهمیت نیست. خواب تنها زمانی است که هورمون های مورد نیاز ترشح می شود و همچنین بدن کاملا میتواند انرژی خود را برای ساخت عضلات متمرکز کند و همچنین بی استرس ترین زمان ممکن است.

نظرات شما عزیزان

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

موضوعات
برترین مطالب
مطالب تصادفی