PowerPack Mini Cart

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

100% Secure Checkout!

چه ویتامینی برای ورزشکاران خوب است

ورزشکاران چه ویتامین هایی باید بخورند

 

در دنیای سلامتی ، همیشه ورزش کردن در کنار رژیم غذایی سالم و سبک زندگی سلامت است که جواب می دهد و به تنهایی جوابگو نیست. شما به عنوان یک ورزشکار باید غذاهایی که میخورید به اندازه ، مناسب و دارای ویتامین ها و مواد معدنی لازم برای فعالیت های بدنی تان باشد تا بتوانید سطح انرژی خود را در طول روز و در مدت زمان تمرین بالا نگهدارید و با مصرف کردن انرژی دچار مشکلات جسمانی نشوید و همچنین شاهد بهترین نتیجه باشید. ویتامین ها و مواد معدنی لازمه فعالیت بدنی می باشند و در این مقاله میخواهیم چند تا از مهمترین موارد را برای شما بیان کنیم :

ویتامین B :

این ویتامین برای آزادسازی انرژی ها در بدن کاربرد دارد و باعث افزایش متابولیسم بدن می شود و این کار را به همراه چربی ها و پروتئین ها انجام می دهد. البته حتما می دانید که انواع ویتامین B وجود دارد که هر کدام خاصیت های متفاوتی دارند . خانم های ورزشکار باید مقدار بیشتری از ویتامین های خانواده B مصرف کنند. کمبود این ویتامین احساس بی حالی و سستی در بدن ایجاد می کند . افراد گیاهخوار معمولا بیشتر از بقیه در معرض کمبود این ویتامین قرار می گیرند.

آهن :

بر اساس تحقیقات صورت گرفته بیشترین مشکلی که در ورزشکاران دیده میشود کمبود آهن است که باعث کاهش کارایی عضلات بدن ورزشکاران می شود. به طوری که در یک تحقیق صورت گرفته در کشور سوئیس به این نتیجه رسیده اند که حدود ۵۲ درصد ورزشکاران زن کمبود آهن دارند و همین ماده باعث میشود تا کارایی بدن ورزشکار کاهش یابد.

کلسیوم و ویتامین D :

این دو ماده به بدن کمک می کنند تا بدن بتواند اجزایی مثل دندان ها ، استخوان ها و عضلات را نگهداری و ترمیم کند. همچنین در ترمیم و جلوگیری از مشکلاتی مثل شکستگی استخوان کمک میکند.

کلسیم در مواد غذایی مختلف وجود دارد که از جمله مهمترین آنها تمامی محصولات لبنی مثل شیر ، دوغ ، ماست ، کشک و … محصولات دیگر همچون شیر سویا ، سبزی هایی که رنگ آنها سبز تیره است و بعضی از ماهی ها مثل ساردین و سالمون یافت می شود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تکواندو چند دان دارد

تکواندو چند دان دارد

کاراته شوتوکان

کاراته شوتوکان چیست

فیتنس در منزل

فیتنس در منزل

بدنسازی حجمی

بدنسازی حجمی

نقاط حساس در دفاع شخصی

نقاط حساس بدن در دفاع شخصی

بیوگرافی کای گرین

بیوگرافی کای گرین

افزایش قدرت بدنی با 20 دقیقه تمرین

افزایش قدرت بدنی با تمرین

بدنسازی انگیزشی

بدنسازی انگیزشی

موی تای بانوان

موی تای بانوان چیست

بدنسازی پا

تمرینات تکواندو

تمرینات تکواندو

سلاح های نینجا

سلاح های نینجا

ایروبیک پیشرفته بانوان

ایروبیک پیشرفته بانوان

تقویت مغز با ورزش

تقویت مغز با ورزش

مبارزه با چوب

مبارزه با چوب

مزایای یوگا

مزایای یوگا