آموزش بستن کمربند کاراته
کاراته ۲۲ مرداد ۱۳۹۷ بدون دیدگاه 1030 بازدید

کمربند کاراته

آموزش ویدئویی بستن کمربند کاراته

کمربند در کاراته یکی از ارکان اصلی در ظاهر یک کاراته کا محسوب میشود. رنگ کمربند نشان دهنده درجه هر فرد است . کمربندها از سفید که برای تازه کاران هست شروع میشود تا کمربند مشکی که برای حرفه ای ها و اساتید به حساب می آید. در سایر ورزش های رزمی مثل تکواندو ، کونگ فو و … نیز کمربند وجود دارد اما نوع هر کمربند و نحوه بستن آن متفاوت می باشد. اگر تازه وارد هستید باید با نحوه صحیح بستن کمربند نیز آشنا شوید. طریقه بستن کمربند کاراته بسیار اهمیت دارد . اگر اشتباه ببندید باعث میشود تا خودتان اذیت شوید و حتی اگر شل یا سفت ببندید ممکن است به شما آسیب برساند پس در این کار دقت لازم و کافی را داشته باشید و چند دقیقه از وقت خودتون رو برای خواندن این مطلب به ما بسپارید.

 

در ویدئو بالا که برای شما آماده کرده ایم ، آموزش صحیح بستن کمربند کاراته توسط یکی از اساتید این رشته به نمایش گذاشته می شود و در مورد فلسفه این کار نیز گفته میشود . بستن کمربند کاراته به روش صحیح تنها در سه مرحله بسیار ساده انجام می شود پس کار پیچیده و سختی نیست و با کمی دقت به ویدئو و توضیحات میتونید به راحتی این کار رو انجام دهید و یکبار برای همیشه این کار رو یاد بگیرید.

در ابتدا شما می بایست کمربند را از وسط بگیرید و دو سر آن را به تعادل برسانید یعنی وقتی از وسط می گیرید و آویزان می کنید دو طرف کمربند دقیقا به یک اندازه باشند. حالا وسط کمربند را که پیدا کرده اید جلوی ناف خودتون بگیرید و کمربند را از زیر ناف شروع به بستن کنید و به پشت ببرید.

حالا کمربند باید در پشت شما حرف X ( ایکس انگلیسی ) را نمایش دهد. حالا دوباره کمربند را به سمت جلو بیارید و دوباره حرف X را این بار در جلوی خودتون با کمربند ایجاد کنید. حالا دو سر کمربند رو بگیرید و یکی را از بالا و دیگری را از پایین رد کنید.

یک گره محکم بزنید و توجه کنید که دو سر کمربند به سمت پایین آویزان باشند. می بینید که همچنان دو سر کمربند در حالت تعادل قرار دارند و طرفی بزرگتر یا کوچکتر از طرف دیگر نیست.

امیدواریم از این ویدئو و توضیحات خوشتون اومده باشه اگر شما هم نظری دارید در قسمت نظرات پایین همین صفحه میتونید با ما در میان بگذارید.

نظرات شما عزیزان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

موضوعات
برترین مطالب
مطالب تصادفی
0