چگونه در ورزش شنا موفق شویم : 4 راهکار فوق العاده و کاربردی در سال 2020

موفقیت در شنای حرفه ای

چگونه در ورزش شنا موفق شویم

چگونه در ورزش شنا موفق شویم

موفقیت در ورزش مورد علاقه ، کسب مقام و بهترین شدن در آن بسیار جذاب است و به همین دلیل است که عده زیادی از افراد برای مسابقات مختلف تلاش می کنند و شبانه روز تمرین می کنند تا یک ورزشکار حرفه ای شوند و برای خانواده و کشور خود افتخار آفرینی کنند. اما واقعا راه رسیدن به این موفقیت چیست ؟ چگونه باید تمرین کرد تا در ورزش شنا موفق شد ؟ آیا تمرین کردن باید با روش خاصی باشد ؟ نکاتی که باید رعایت کرد چه نکاتی است ؟ در این مقاله میخواهیم به طور کامل در مورد آن توضیح دهیم .

۱- زیر نظر مربی تمرین کنید. :

حتما به این نکته توجه داشته باشید که حتی اگر در یک ورزش حرفه ای نیز شوید باز هم باید یک استاد کار بلد که تجربه بیشتری از شما مخصوصا در مسابقات حرفه ای را داشته است ، بالای سر شما بایستد و بر روی نحوه تمرین و انجام حرکات نظارت کند. به همین دلیل تمرین زیر نظر مربی توصیه اصلی و جدی ای هست که میتوانیم به شما داشته باشیم. همانطور که تمام قهرمان های المپیک نیز با اینکه به بالاترین سطح آمادگی رسیده اند اما همچنان یک یا چند مربی دارند تا نظارت دقیقی بر عملکرد آنها داشته باشد و نکات مثبت و منفی آنها را یادآوری کند.

۲- رکورد خود را ثبت کنید :

رقیب اصلی شما خود شما هستید. پس هیچوقت خودتان و شرایط بدنی تان را با کسی مقایسه نکنید. در عوض تا میتوانید خودتان را با خودتان مقایسه کنید. این کار با ثبت رکوردها میتواند نمایش داده شود. این بهترین کار است که بعد از هر تمرین یکبار رکورد خودتان را در حرکات مختلف یادداشت کنید و در بازه سه تا شش ماهه مشاهده کنید که پیشرفت شما چقدر بوده است.

۳- استفاده از لوازم استاندارد :

قطعا استفاده از لوازم و وسایل شنای استاندارد و مناسب راهکار مناسبی برای گرفتن نتایج بهتر است. استفاده از عینک مناسب ، کلاه خوب و وسایل دیگری که برای تمرین کردن در آب از آنها استفاده میشود تاثیرگذار است و تاثیر آن را در نتیجه ای که می گیرید را نمی توانید نادیده بگیرید.

۴- با تکنیک تمرین کنید :

تکنیک های شنا علاوه بر اینکه جزء قوانین مسابقات می باشند و شما ملزم به پایبندی از آنها می باشید ، استفاده از آنها باعث میشود تا نتیجه بهتری نیز بگیرید و بر روی سرعت شما نیز تاثیر بسزایی دارد. پس سعی کنید تمام توان خود را بر روی عضلات خود نگذارید و تکنیک خود را نیز اصلاح کنید تا فشار کمتری بر روی عضلات خود وارد کنید و سرعت بیشتری را تجربه کنید.