PowerPack Mini Cart

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

100% Secure Checkout!

نقاط حساس بدن در دفاع شخصی

نقاط حساس در دفاع شخصی

نقاط حساس در دفاع شخصی اهمیت ویژه ای دارد. زیرا شخصی که قدرت و تکنیک خاصی ندارد نیز میتواند در مواقع بحرانی خود را با شناختن نقاط حساس بدن و ضربه زدن به آنها نجات بدهد و در واقع از خود دفاع کند. همانطور که میدانید اعضای بدن دارای مقاومت های مختلف هستند و برخی از قسمت های بدن دارای آسیب پذیری بیشتری هستند و قابلیت تقویت ماهیچه ها در آنها وجود ندارد یا کمتر از سایر قسمت ها می باشد. پس با شناختن این اعضای حساس میتوانید در دفاع شخصی موفق تر باشید.

گلو : گردن و به خصوص گلو یکی از اعضای حساس بدن می باشد. گلو به دلیل اینکه راه تنفسی می باشد با ضربه زدن یا فشردن آن میتواند باعث ایجاد حس خفگی در فرد شود و به دلیل نداشتن عضله خاصی در قسمت جلوی گلو ضربه مستقیما به نای برخورد میکند و آسیب پذیری بسیار زیادی دارد.

چشم : چشم ها از جمله حساس ترین نقاط بدن هستند که حتی لازم نیست به آن ضربه بزنید بلکه حتی با پاشیدن خاک ، نمک و یا هر چیزی که باعث شود فرد نبیند میتوانید کاملا او را از پای در بیاورید. ضربه زدن به چشم ها میتواند خیلی خطرناک باشد زیرا چشم تنها یک غده کوچک چربی است که هیچ محافظت و یا تقویتی در خصوص آن نمی تواند انجام شود.

بیضه : بیضه ها نیز از حساس ترین اعضای بدن می باشند و دردی که ناشی از ضربه به آنها می باشد قطعا بیشترین دردی است که یک فرد میتواند تجربه کند. اگر در محلی توسط یک نفر مورد حمله قرار گرفتید ضربه زدن به بیضه و فرار کردن میتواند راهکار مناسبی برای شما باشد.

بینی : بوکسورها معمولا با ضربه هایی که به بینی آنها میخورد ، حس آنها از بین میرود و در صورت برخورد ضربه به بینی کمتر حس می کنند اما بینی یکی از نقاط حساس بدن است که با ضربه خوردن ، اشک انسان جاری می شود و ناخودآگاه درد زیادی در ناحیه سر احساس می شود و کمی حس گیجی به آدم دست می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تور والیبال

تور والیبال

کیک بوکس بهتره یا بوکس

کیک بوکس بهتره یا بوکس

کیک بوکس چیست

کیک بوکس چیست

طریقه بستن باند بوکس حرفه ای

طریقه بستن باند بوکس حرفه ای

تکواندو چند دان دارد

تکواندو چند دان دارد

کاراته شوتوکان

کاراته شوتوکان چیست

فیتنس در منزل

فیتنس در منزل

بدنسازی حجمی

بدنسازی حجمی

نقاط حساس در دفاع شخصی

نقاط حساس بدن در دفاع شخصی

بیوگرافی کای گرین

بیوگرافی کای گرین

افزایش قدرت بدنی با 20 دقیقه تمرین

افزایش قدرت بدنی با تمرین

بدنسازی انگیزشی

بدنسازی انگیزشی

موی تای بانوان

موی تای بانوان چیست

بدنسازی-پا

بدنسازی پا

تمرینات تکواندو

تمرینات تکواندو

سلاح های نینجا

سلاح های نینجا