بزرگترین مشکل ورزش کاراته
کاراته ۱۳ دی ۱۳۹۴ بدون دیدگاه 1412 بازدید

karate-biggest-problem

 

مشکل کاراته

 

بعضی ها از من سوال می کنند که کاتا رو ترجیح میدی یا کمیته ؟ من هم در جواب بهشون میگم پای راستت رو ترجیح میدی یا پای چپ ؟ اونها هم میگن که چه سوال احمقانه ای برای راه رفتن به هر دو پاهام احتیاج دارم. من هم میگم دقیقا !

در ذهن این شخص کاراته به دو قسمت تشکیل شده ، کاتا و کمیته . و بر این باوره که شما باید یکی از این دو رو ترجیح بدی چون دو بخش کاملا مجزا هستند اما در اصل اینطور نیست.

و به نظر من این بزرگترین مشکل ورزش کاراته است که ورزشکاران ، این رشته را به دو قسمت کاملا مجزای کاتا و کمیته تقسیم می کنند. این دو قسمت جدا از هم نیستند و در واقع هر کدام بخشی از کار شما را ارتقاء می دهد و کاملا در راستای همدیگر هستند. مثلا سرعت عمل و تشخیص فاصله تا حریف چیزی است که فقط با کمیته میشه ارتقاء داد و همچنین تکنیک های مرگبار دفاع شخصی رو فقط از طریق کاتا میشه بهش رسید.

 

karate-biggest-problem-2

 

شما به عنوان یک کاراته کار به هر دوی اینها نیاز دارید. هرچند این دلیل نمیشه که شما بر روی یکی تمرکز بیشتری نداشته باشید. بلکه باید این نکته رو در ذهن خودتون داشته باشید که نباید به طور کامل یکی از این دو جزء مکمل رو کنار بگذارید. من نیز به عنوان یک بازیکن تیم ملی که در ابتدای کار بودم همین اشتباه را کردم اما شما اشتباه من را مرتکب نشوید چون کنار گذاشتن کامل یکی از این دو رکن اساسی کاراته باعث می شود که کار شما لنگ بزند.

به طور مثال وقتی برای مسابقه ای رفته بودم در لابی هتل با یکی از کمیته کارها در لابی هتل که صحبت می کردم به من گفت که تا حالا حتی یک کاتا هم تمرین نکرده است و من واقعا شگفت زده شدم و اصلا برای من قابل قبول نبود.

پس باز هم تکرار می کنم که به این نکته توجه داشته باشید که شما برای راه رفتن به هر دو پای خود احتیاج دارید !

نظرات شما عزیزان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

موضوعات
برترین مطالب
مطالب تصادفی
0