Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

وسایل باشگاه بوکس

وسایل باشگاه بوکس

وسایل باشگاه بوکس و لوازمی که مورد نیاز است در ابتدا برای کسانی که میخواهند به باشگاه بروند یکی از سوالاتی است که بهتر است قبل از به باشگاه رفتن به جواب آن برسند. معمولا در هر رشته ورزشی وسایلی مورد نیاز است که لازمه تمرین کردن می باشد. در ورزش بوکس نیز شما نیاز دارید تا وسایلی را تهیه کنید و بعضی از وسایل نیز ممکن است فکر کنید که مورد نیاز است اما نیاز نباشد پس در این مطلب که در مورد وسایل باشگاه بوکس می باشد میخواهیم لیست این لوازم را برای شما بنویسیم.

دستکش بوکس :

اولین و اصلی ترین چیزی که باید برای باشگاه رفتن داشته باشید دستکش بوکس می باشد. دستکش بوکس با ورزشهای دیگر مثل کاراته ، تکواندو و … فرق دارد و از قطر بیشتری برخوردار است. در ورزشهای دیگر که نام برده شد اغلب ورزشهای کنترلی می باشند و ضربات سنگین به صورت وارد نمی شود. اما در ورزش بوکس به خاطر اینکه ضربات با نهایت قدرت به سر و صورت افراد وارد می شود ، به همین دلیل ابری که در دستگش ها به کار رفته است قطر بیشتری دارد. دستکش بوکس دو نوع دارد که یک مدل از فوم و دیگری چرمی می باشد که قطعا کیفیت دستکش بوکس چرمی بیشتر است و البته هزینه بیشتری نیز باید برای آن پرداخت کنید. در نظر داشته باشید که برای شروع ورزش بوکس نیازی نیست تا هزینه خیلی زیادی برای دستکش کنید و با یک دستکش معمولی نیز کار شما راه می افتد و دستکش حرفه ای را برای زمانی که خودتان بوکسور حرفه ای شدید بگذارید.

باند بوکس :

وسیله مورد احتیاج بعدی باند بوکس می باشد. شما به عنوان یک بوکسور باید تمام تلاش خود را بکنید که از بدن خود محافظت کنید و در حین تمرین یا مسابقه در باشگاه به هیچ عنوان آسیب نبینید. اگر با دستکش خالی به کیسه بوکس ضربه بزنید ، متوجه درد در مچ و دستان خود می شوید و اگر ضربه ای را اشتباه وارد کنید ممکن است آسیب های جدی در ناحیه مچ دست خود پیدا کنید. برای جلوگیری از آسیب دیدن بهترین راهکار استفاده از باند بوکس می باشد. شما میتوانید این باند را با قیمت بسیار ارزان خریداری نمائید و با آموزش بستن باند بوکس یاد بگیرید که چطور آن را دور دست و مچ خود ببندید. همیشه قبل از پوشیدن دستکش ، حتما باند بوکس را دور دستان خود به روش صحیح بپیچید تا آسیب نبینید حتی اگر سبک کیسه بوکس می زنید یا تمرینات سبک انجام می دهید.

محافظ لثه :

وسیله بعدی که حتما باید آن را برای باشگاه بوکس رفتن داشته باشید ، محافظ لثه است که در بین بوکسورها به لثه معروف شده . این وسیله نیز از ملزومات اساسی بوکس محسوب میشود و شما برای تمرینات سبک نیز باید از آن استفاده کنید. محافظ لثه در واقع از فک شما محافظت می کند و اگر مشت بخورید باعث میشود که فک بالا و پایین ثابت بماند و در رفتگی ایجاد نشود. معمولا لثه ها دو نوع یک طرفه و دو طرفه هستند که امروزه اغلب یک طرفه استفاده می شود به طوری که فقط لثه در دندان های بالا قرار می گیرد. لثه های دو طرفه از تنفس بوکسورها جلوگیری می کرد و امروزه کمتر استفاده می شود. لثه ها نیز انواع مختلفی دارند که مدل های ارزان آن را با قیمت بسیار کم میتونید خریداری نمائید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بهترین ضربات ترکیبی بوکس

بهترین ضربات ترکیبی بوکس

چگونه یک فایتر عالی شویم

چگونه یک فایتر عالی شویم

وسایل باشگاه بوکس

وسایل باشگاه بوکس

بوکس حرفه ای

بوکس حرفه ای

آموزش بوکس

آموزش بوکس

کمربند های تکواندو

کمربند های تکواندو

چگونه بدن بوکسوری بسازیم

چگونه بدن بوکسوری بسازیم

تمرینات بوکس

تمرینات بوکس

فرق بوکس و کیک بوکس

فرق بوکس و کیک بوکس

افزایش قدرت مشت با دمبل

افزایش قدرت مشت با دمبل

آموزش بوکس دوبله فارسی

آموزش بوکس دوبله فارسی

آموزش بوکس فارسی

آموزش بوکس فارسی

آموزش بوکس در خانه

آموزش بوکس در خانه

تور والیبال

ارتفاع تور والیبال

کیک بوکس بهتره یا بوکس

کیک بوکس بهتره یا بوکس

کیک بوکس چیست

کیک بوکس چیست