بهترین ورزش رزمی برای دعوا

بوکس ۰۱ آبان ۱۳۹۸ یک دیدگاه 368 بازدید

بهترین ورزش رزمی برای دعوا

بهترین ورزش برای دعواهای خیابانی کدام است

اگر شما هم از علاقمندان به ورزش های رزمی باشید حتما این سوال برای شما پیش آمده است که کدام یک از ورزشهای رزمی کاربردی تر هستند و در مواقع خطر می توان از آن ها استفاده کرد. قبل از هر چیزی این نکته را کامل بیان کنیم که خشونت به هیچ وجه خوب نیست. البته دیده میشود که اکثر ورزشکاران با توجه به اینکه انرژی خود را در باشگاه خالی می کنند کمتر به دنبال دعوا کردن هستند و از خشونت به دور هستند. تا میتوانیم باید جلوی برخورد فیزیکی با دیگران را بگیریم و بر روی خشم خود کار کنیم. چه بسیار حوادث خطرناک مثل قتل اتفاق افتاده که تنها با ثانیه ای خشمگین شدن عاقبت دو نفر به طور کامل عوض شده و دیگر قابل جبران نیست. اما در این مقاله نگاه کلی به چند ورزش که در مواقع خطر برای جلوگیری از بروز حادثه هایی مانند خفت کردن می تواند به شما کمک کند می اندازیم.

.

.

بوکس برای دعوای خیابانی

بوکس :

یکی از ورزشهای بسیار قدرتمند ، ورزش بوکس می باشد. در نگاه اول چون در این ورزش فقط از ضربات دست استفاده می شود شاید کم اهمیت جلوه داده شود اما باید بدانید که یکی از ورزشهای بسیار قدرتمند است. بوکسورها معمولا دستان بسیار قوی دارند و مهارت جاخالی دادن ضربات را نیز به خوبی کسب می کنند. این دو مهارت به ظاهر ساده می تواند در قوی کردن شما بسیار اثر گذار باشد. شاید در کلیپ های مختلف دیده باشید که چند نفر به یک نفر حمله می کنند اما وقتی او بوکسور است با مشت های پی در پی همه آنها را به زمین می اندازد و از نزدیک شدن آنها جلوگیری می کند. به طور قطع می توان گفت که کمتر کسی می تواند به یک بوکسور نزدیک شود چون در کسری از ثانیه با یکی دو ضربه نقش زمین شده است.

 

جودو :

ورزش جودو یکی از ورزشهایی است که در آن تمام فن ها درگیری های نزدیک می باشد. به صورتی که باید یقه ، دست یا قسمتی از بدن حریف را بگیرید و سپس او را نقش بر زمین کنید. جودو کاران به خاطر به زمین افتادن های زیاد بدن های قوی ای دارند و به راحتی می توانند حریف را به زمین بزنند. معمولا از فاصله نزدیک نمی توان با یک جودوکار درگیر شد و در دعواهای خیابانی معمولا این اتفاق از فاصله نزدیک رخ می دهد پس یکی از ورزشهایی که کارایی دارد همین ورزش است.

 

کیوکوشین :

کیوکوشین یکی از سبک های مبارزه ای غیر کنترلی ورزش کاراته می باشد. در این ورزش ضربات بسیار قدرتمندی از فاصله نزدیک به بالاتنه بدن به غیر از گردن و صورت زده میشود . ضربات این ورزش بسیار مهلک است و چون بدون دستکش می باشد کیوکوشین کارها معمولا بدن های بسیار قدرتمندی دارند و تحمل ضربات سنگین را دارند و به سادگی از پا در نمی آیند. این ورزش ضربات پا نیز دارد که به قدرتمند شدن ورزشکار کمک می کند.

 

نظرات شما عزیزان

یک پاسخ به “بهترین ورزش رزمی برای دعوا”

  1. علی گفت:

    سلام
    کیوکوشین برای درگیری های خیابانی خیلی عالیه
    از دست و پا استفاده میشه و ناجور تخریب میکنه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

موضوعات
برترین مطالب
مطالب تصادفی