Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

بیوگرافی آنتونی جاشوا

anthony joshua

بیوگرافی Anthony Joshua

 

نام : آنتونی

فامیلی : جاشوا

سن : ۲۸ سال ( متولد ۱۹۸۹ )

محل تولد : انگلیس

رده وزنی : سنگین وزن

قد : ۱۹۸ سانتی متر

وزن : وزن ۱۱۳ کیلوگرم

مبارزات : ۲۱

ناک اوت ها : ۲۰

باخت : ۰

افتخارات :

– مدال طلای المپیک ۲۰۱۲ لندن

– مدال نقره مسابقات قهرمانی جهان ۲۰۱۱ باکو

– مدال طلای مسابقات آماتور ۲۰۱۰ لیورپول

 

بچگی آنتونی جاشوا

آنتونی جاشوا در سال ۱۹۸۹ در انگلیس متولد شد اما تا دوازده سالگی در نیجریه زندگی می کرده است. در دوازده سالگی برای تحصیل جاشوا به انگلیس باز می گردد و درسش را در این کشور ادامه می دهد. در سن ۱۸ سالگی ورزش بوکس را شروع می کند و با توجه به استعداد بالایی که داشت توانست به سرعت وارد مسابقات شود و نتایج خیلی خوبی بگیرد.

در کودکی بدن بسیار آماده ای داشته و ورزشهای مختلفی را انجام میداده . جاشوا به فوتبال علاقه داشته و در آن مهارت خوبی هم داشته است. همچنین در سن ۱۵ سالگی میتوانسته ۱۰۰ متر را در ۱۱ ثانیه بدود . وی قبل از ورود به ورزش بوکس و حرفه ای شدن یک کاشی کار بوده و شغلش را انتخاب کرده بود اما بعد از بوکسور شدن از شغلش دست برداشت و دیگر به سمتش نرفت.

ورود جاشوا به ورزش بوکس با پیشنهاد پسر عموی او بود که به او پیشنهاد داد تا به باشگاه بوکس بروند. آنها برای تمرین به باشگاهی در شمال لندن می رفتند و بعد از گذشت مدتی در مسابقات ABA Championships در سال ۲۰۱۰ توانست مقام اول را کسب کند. بعد از گذشت تنها ۱۸ مسابقه او توانست جایزه ۵۰ هزار یورویی را در مسابقه دیگری از آن خود کند. اما در مصاحبه ای گفته بود که به دست آوردن این جایزه خیلی ساده بوده چون من برای پول بوکس نمیکنم.

در سال ۲۰۱۱ در مسابقات قهرمانی آماتور در باکو آذربایجان ، جاشوا توانست خوش بدرخشد. او در مسابقه ای توانست قهرمان جهان و المپیک روبرتو کامارل ایتالیایی را شکست دهد. در نیمه نهایی نیز بوکسور آلمانی یعنی اریک پیفیفر را شکست داد. اما در مسابقه فینال با اختلاف کمی از رسول مجیداف از کشور میزبان بازی رو واگذار کرد و به مقام دوم رسید.

 

آنتونی جاشوا

در المپیک ۲۰۱۲ جاشوا برای جبران مسابقات قبلی آمده بود و میدانست که المپیک از مسابقات قبلی بسیار سخت تر خواهد بود ولی او با تمرینات خیلی خوبی که داشت کاملا آماده بود برای المپیک و با اینکه حریف های بسیار قدرتمندی داشت اما توانست با امتیازهای خوبی آنها را شکست دهد و به مدال طلای مسابقات دست پیدا کند.

۱۱ جولای ۲۰۱۳ جاشوا اعلام کرد که از مسابقات آماتور به مسابقات حرفه ای سنگین وزن خواهد آمد و از این پس در این رده وزنی مسابقه خواهد داد. در اولین مسابقه خود با Emanuelue Leo ایتالیایی توانست در راند اول او را ناک اوت کند . دومین بازی رسمی او در سنگین وزن در مقابل Paul Butlin انگلیسی بود که او را نیز ناک اوت کرد.

 

آنتونی جاشوا

آنتونی جاشوا به غیر از مبارزه با Joseph Parker که توانست با برتری در امتیازها وی را شکست دهد ، تمام مسابقات خود را با ناک اوت کردن حریف شکست داده است . رکورد ۲۱ برد ( ۲۰ ناک اوت ) یک رکورد فوق العاده برای جاشوا محسوب میشود که باعث میشه تا اسم او در تاریخ بوکس ماندگار بماند .

بسیاری از علاقمندان به بوکس بر این باورند که هیکل و عضلات خوش فرم ، چهره جذاب و دوست داشتنی ، با اخلاق بودن و مهارت بسیار بالای جاشوا در بوکس او را بسیار شبیه به قهرمان تکرار نشدنی تاریخ بوکس یعنی محمد علی کلی می دانند.

 

2 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بهترین ضربات ترکیبی بوکس

بهترین ضربات ترکیبی بوکس

چگونه یک فایتر عالی شویم

چگونه یک فایتر عالی شویم

وسایل باشگاه بوکس

وسایل باشگاه بوکس

بوکس حرفه ای

بوکس حرفه ای

آموزش بوکس

آموزش بوکس

کمربند های تکواندو

کمربند های تکواندو

چگونه بدن بوکسوری بسازیم

چگونه بدن بوکسوری بسازیم

تمرینات بوکس

تمرینات بوکس

فرق بوکس و کیک بوکس

فرق بوکس و کیک بوکس

افزایش قدرت مشت با دمبل

افزایش قدرت مشت با دمبل

آموزش بوکس دوبله فارسی

آموزش بوکس دوبله فارسی

آموزش بوکس فارسی

آموزش بوکس فارسی

آموزش بوکس در خانه

آموزش بوکس در خانه

تور والیبال

ارتفاع تور والیبال

کیک بوکس بهتره یا بوکس

کیک بوکس بهتره یا بوکس

کیک بوکس چیست

کیک بوکس چیست