چگونه در همه مبارزات خیابانی پیروز شویم ؟
کاراته ۲۶ مهر ۱۳۹۴ 5 دیدگاه 17111 بازدید

how-to-win-all-street-fights

.

خیلی از کسانی که به باشگاه های مختلف در رشته های مختلف ورزشی می روند ، تنها یک هدف دارند و اون هم چیزی نیست جز پیروزی در دعواهای خیابانی. البته تا حدی میتونه این قضیه درست باشه چون در تمام جاها خفت گیرها ، اراذل و اوباش و خلاصه افرادی هستند که ممکن است مزاحم شما شوند. البته خیلی از درگیری ها نیز خیلی ناخواسته و در موارد بسیار پیش پا افتاده بوجود می آید. اگر مایل هستید که بدانید چطوری در ۱۰۰% مبارزات خیابانی پیروز شوید ، تنها راه آن را در ادامه خواهیم گفت.

من به عنوان یک ورزشکار ، خودم رو یک مبارز خیابانی نمی دونم. من در بیشتر اوقات ترجیح میدم به جای رفتن به کوچه های خلوت و یا خیابان های تاریک و حتی مکان های شلوغ داخل شهر ، در خانه خودم نشسته باشم و کیک شکلاتی بخورم و به کارهای مورد علاقم بپردازم  اما در مواردی که مجبور به ترک کردن خانه می شوم ، کاملا سعی می کنم که کاری نکنم که منجر به یک دعوای خیابانی شود. بله راز کار دقیقا اینجاست که اصلا اجازه ندهید که یک دعوا یا مبارزه خیابانی اتفاق بیفتد. دقیقا هنر یک ورزشکار همینجاست که جلوی خشم خودش رو بگیره و با وجود آمادگی بدنی کامل ، بر روی اعصاب خودش نیز کاملا مسلط باشد . اما می بینیم که بسیاری از ورزشکاران دقیقا بر خلاف این قضیه عمل کرده و هیچ تسلطی روی عکس العمل خودشون ندارند و این ضعف باعث ایجاد ضعف در بدنشان نیز می شود و هیچوقت یک ورزشکار که نمی تواند جلوی خشم خود را بگیرد ، به هیچ وجه یک ورزشکار خوب نخواهد شد. مخصوصا در ورزشهای رزمی که این کار یکی از لازمه های این گونه ورزش ها است.

.

اکنون نیز ۵ راه ساده را برای جلوگیری از ایجاد این خطر برای شما بیان می کنیم :

۱- از مکان های خلوت رفت و آمد نکنید : حتما لازم نیست که شما از تاریک ترین و خلوت ترین کوچه ها رفت و آمد کنید. حتی اگر کمی راه شما دور می شود مسیری را انتخاب کنید که احتمال درگیری در آن کمتر است.

۲- هیچوقت مثل قربانی ها رفتار نکنید : مثل آدم های ضعیف راه نروید ، به این طرف و آن طرف با ترس نگاه نکنید و کاری نکنید که خودتان باعث ترغیب دیگران برای خفت گیری شوید.

۳- کمی جلوتر از جلوی پایتان را ببینید : کمی بیشتر حواستان را جمع کنید . به طرز راه رفتن ، نگاه کردن و حرکات افراد مشکوک مخصوصا در مکان های خلوت توجه کنید. اگر کمی زودتر متوجه قضیه شوید ممکن است عکس العمل خیلی بهتری از خودتان به نمایش بگذارید.

۴- بگذار طرف احساس برد کند : اگر احیانا برایتان پیش آمد که با کسی جر و بحث کردید ، برای جلوگیری از دعوای فیزیکی اجازه دهید طرف مقابل فکر کند که با کلمات شما را شکست داده و غرورتان را زیر پایتان بگذارید و کار را خراب تر نکنید .

۵- دوستان خوب برگزینید : بسیار زیبا گفته اند که شما میانگین ۵ دوست صمیمی خود هستید. پس افراد با انرژی مثبت را برگزینید تا انرژی های منفی و درگیری های فیزیکی هرگز به سمت شما نیایند.

نظرات شما عزیزان

5 پاسخ به “چگونه در همه مبارزات خیابانی پیروز شویم ؟”

 1. حسن واعظ گفت:

  سلام دوست عزیز.امروزبایکی بحثم شدولی اون آماده دعوابودولی من یکم ترسیدم.البته حریفش میشدم.ولی کوتاه اومدم آیاکارخوبی کردم یانه؟مرسی

 2. ضدصهیونیسم گفت:

  سلام
  خیلی عالی بود
  من خودم هم دفاع شخصی کار کردم هم کیک بوکس این حرفت خیلی روم اثر مثبت داشت
  دمت گرم

 3. مهرداد گفت:

  یه ورزشکار واقعی باید همه تلاششو بکنه تا دعوا نکنه چون الگوی همه حیدر کراره
  ولی اگه برای دفاع از خود دچار دعوا شد باید تمرکز داشته باشه

 4. شبنم گفت:

  سلام.خیلی توصیه های مفیدی کردید ولی لازمه بدونیم دقیقا اگه طرف مقابل به هیچ عنوان به کنار اومدن نیست و حتما میخواد با شما درگیری راه بندازه،شما راهکارتون چیه؟که در عین اینکه کمترین ضربه به تودمون وارد بشه و بيشترين ضربه به طرف مقابل!من خودم رزمیکار هستم و کاملا حرفاتون رو قبول دارم ولی راهکارتون برای این موضوع چیه؟!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

موضوعات
برترین مطالب
مطالب تصادفی
0