چرا تکواندو برای کودکان مفید است : 4 دلیل که باید کودکان تکواندوکار شوند

چرا تکواندو برای کودکان مفید است

چرا تکواندو برای کودکان مفید است

تکواندو، یک هنر رزمی کره‌ای است که به خاطر تأکید روی نظم، خودکنترلی و آمادگی جسمانی، در سراسر جهان به محبوبیت زیادی دست پیدا کرده. در سال‌های اخیر، تکواندو به فعالیت محبوبی برای کودکان تبدیل شده است. والدین به دنبال راه‌هایی هستند که فرزندانشان را فعال، سالم و درگیر یک فعالیت سرگرم‌کننده و چالش‌برانگیز نگه دارند.

یکی از مهم‌ترین مزایای تکواندو برای کودکان ، کمک به بهبود آمادگی جسمانی و سلامت ذهنی آنهاست. تکواندو یک تمرین کل بدن است که شامل مجموعه‌ای از حرکات از جمله ضربه، مشت، دفاع و موارد دیگر می‌شود. این حرکات می‌توانند به کودکان در تقویت قدرت، انعطاف‌پذیری و هماهنگی و همچنین بهبود سلامت قلب و عروق کمک کنند.

علاوه بر این، تکواندو می‌تواند به کودکان در بهبود تعادل و وضعیت بدنی کمک کند، که این امر در سایر بخش‌های زندگی آن‌ها، مانند مدرسه و سایر فعالیت‌های ورزشی که در آن شرکت می‌کنند، مفید خواهد بود.

یکی دیگر از مزایای تکواندو برای کودکان در کگاراه و کینگزگرو، کمک به بهبود سلامت ذهنی و عاطفی آن‌هاست. تکواندو بر نظم، احترام و کنترل نفس تأکید می‌کند که می‌تواند به کودکان کمک کند تا مدیریت احساسات خود را بیاموزند و در سنین پایین تصمیمات بهتری بگیرند و آن‌ها را برای زندگی آینده آماده کند!

از طریق تمرین منظم، کودکان همچنین می‌توانند با یادگیری مهارت‌های جدید و غلبه بر چالش‌ها در مسیر رسیدن به کمربند مشکی و فراتر از آن، اعتماد به نفس و عزت نفس بیشتری پیدا کنند. علاوه بر این، تکواندو می‌تواند راهی عالی برای کاهش استرس و اضطراب کودکان باشد، زیرا آن‌ها بر روی بهبود حرکات و ریتم تنفس خود در طول تمرینات HIIT (تمرینات با شدت بالا تناوبی) و همچنین جلسات مدیتیشن تمرکز می‌کنند.

اگر به ثبت‌نام فرزند خود در کلاس‌های تکواندو در مناطق کگاراه و کینگزگرو فکر می‌کنید، چند نکته را باید در نظر داشته باشید.

اول، یافتن یک مدرسه معتبر که توسط دفتر مرکزی تکواندو جهانی Kukkiwon تایید شده و به ثبت رسیده باشد، اهمیت دارد. این نهاد، بالاترین مرجع جهانی است که در تمام قاره‌ها استانداردهای بالای تکواندو را حفظ می‌کند.

دوم، به دنبال مدرسه‌ای باشید که دارای مربیان باتجربه‌ای باشد که سابقه کار با کودکان در تمام سنین را داشته باشند. آکادمی هنرهای رزمی سنت‌جورج، برنامه سامورایی‌های خود را از سن ۳ سالگی برای کودکان شروع می‌کند که سن ایده‌آلی برای شروع توسعه مهارت‌های حرکتی ظریف و درشت برای دانش‌آموزان پیش‌دبستانی است.

به دنبال مدرسه‌ای باشید که بر ایمنی و تکنیک صحیح تأکید داشته باشد و دارای محیطی مثبت و حمایتی باشد – این امر بسیار مهم است زیرا مربیان همیشه باید تعادلی ظریف بین تقویت دانش‌آموز و ایجاد اعتماد به نفس در او و در عین حال به طور مداوم او را به چالش کشیدن برای فراتر رفتن از منطقه امنش برقرار کنند.

هنگامی که فرزند شما برای اولین بار کلاس‌های تکواندو را شروع می‌کند، به احتمال زیاد با حرکات و تکنیک‌های اولیه شروع می‌کند و با کسب تجربه و اعتماد به نفس به تدریج به سمت مهارت‌های پیشرفته‌تر پیش می‌رود.