PowerPack Mini Cart

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

100% Secure Checkout!

۱۰ توصیه دفاع شخصی ( برترین نکته ها )

توصیه های دفاع شخصی برای محافظت از خود

برترین نکات دفاع شخصی

چی کار میکنید اگر در یک محیط خلوت باشید و کسی قصد حمله کردن به شما رو داشته باشه ؟ دور و اطراف رو نگاه میکنید اما کسی برای کمک کردن نیست و شما خودتون باید دنبال راه چاره ای باشید. اینجاست که دانستن چند نکته در مورد دفاع شخصی میتونه به شما کمک زیادی بکند و شما رو از این موقعیت نجات بدهد. دانستن نکات دفاع شخصی همانطور که از اسمش پیداست برای دفاع از خود در شرایط بحرانی است . هیچ کدام از ورزشهای رزمی برای حمله کردن ابداع نشده اند و اساتید بزرگ این ورزشها اولین نکته ای که به شاگردان خود یاد میدادند همین نکته است که برای شروع یک درگیری هیچ موقع استفاده نشود !

پس این نکته رو توجه داشته باشید که دانستن این نکات ممکن است در گوشه ذهن شما بماند و اگر روزی به آن احتیاج داشتید بتوانید از آن ها استفاده کنید. خوبی تکنیک های دفاع شخصی این است که نکات ساده و ابتدایی آن را لازم نیست حتما ورزشکار باشید و یا به باشگاه بروید و ماه ها در رشته هایی مثل کاراته و کونگ فو تمرین کنید که اگر شما ورزش کنید مزیت های خاص خودش را دارد اما برای یادگیری نکات ساده دفاع شخصی حتی افراد معمولی نیز میتوانند به راحتی یاد بگیرند.

۱- خونسرد باشید : اولین و مهمترین نکته در دفاع شخصی خونسرد بودن است. خونسردی باعث میشود که شما بهتر فکر کنید و بهتر تصمیم بگیرید. اگر هول بشید و با دستپاچگی کاری انجام دهید ممکن است همه چیز را خراب کنید اما اگر خونسرد باشید میتوانید در کوتاهترین زمان ممکن بهترین تصمیم را بگیرید. خونسردی باعث میشه که شما کمتر بترسید. حتی اگر ترسیدید کاری کنید که فرد مقابل متوجه ترس شما نشود. چون اگر متوجه شود که شما ترسیده اید ، رفتار او متفاوت خواهد شد و حس میکند که راحت تر میتواند به شما حمله کند.

۲- به ضارب نزدیک شوید : اکثر تکنینک ها و فن های دفاع شخصی از نزدیک کارایی دارند. اگر به ضارب نزدیک شوید او نمیتواند به شما ضربه بزند ولی کار برای شما راحت تر خواهد بود و میتوانید به او ضربه ای که میخواهید را وارد کنید.

۳- شما اول ضربه بزنید : هیچ چیزی نمیتواند به اندازه اینکه شما اول ضربه بزنید ضارب را گیج کند. او اصلا فکر این را هم نمیکند ولی وقتی شما به او ضربه میزنید کار را برای فکر کردن برای او سخت میکنید و همچنین این کار اعتماد به نفس بیشتری به شما میدهد. اگر ضارب گیج شده بود راه برای فرار شما باز میشود و میتوانید از ماجرا خارج شوید.

۴- به اعضای حساس تر ضربه زنید : در بدن انسان اعضای حساس تری وجود دارند که آسیب پذیر هستند. مثل صورت و یا گردن . همچنین از اعضای حساس دیگر به زانوها و آبگاه نیز میتوان اشاره کرد. اگر شما ضربه ای قرار است وارد کنید بهتر است به اعضای حساس تر بدن وارد کنید . به طور مثال میتوانید مشاهده کنید اگر حریف شما کفش ندارد و انگشتان پای او محافظی ندارد لگد کردن محکم پای او میتواند بهترین ضربه باشد.

۵- با دستها از خودتون محافظت کنید : دستها بهترین محافظ برای جلوگیری از آسیب هستند. حواستان کامل به حرکات فرد ضارب باشد ، حرکات او را سعی کنید پیش بینی کنید و با دستان خود از ضربات جلوگیری کنید.

۶- به زمین بیندازید : یکی از بهترین موقعیت هایی که میتوانید به ضارب مسلط شوید این است که او را به زمین بیندازید. اگر توانستید به او ضربه ای بزنید سعی کنید تعادل او را به هم بزنید و او را به روی زمین بیندازید. با این کار تسلط بسیار زیادی بر او دارید و در این موقعیت او نمیتواند به شما آسیبی بزند.

۷- سعی نکنید برنده شوید : توجه کنید که شما در مبارزه نیستید بلکه شخصی به شما حمله کرده است و شما فقط میخواهید از این مهلکه خلاص شوید. پس تنها کاری که شما باید انجام دهید این است که دنبال راه فراری باشید نه اینکه به دنبال ضربه زدن و شکست دادن ضارب . سعی نکنید مهارت خودتون رو به رخ فرد مقابل بکشید این کار را برای موقعیت دیگری نگهدارید.

۸- اگر ضربه ای خوردید عقب بکشید : همیشه اینطور نیست که شما سریعتر باشید و ضربه ای بزنید و او را به روی زمین بیندازید. پس حواستان باشد اگر ضربه ای به شما وارد شد سعی کنید کمی عقب بکشید ، اوضاع را با دقت بررسی کنید و به دنبال راه دیگه ای باشید.

۹- هنرپیشه نشوید : حتما شما هم فیلم های جکی چان یا جت لی را دیده اید. سعی نکنید در چنین موقعیتی ادای این هنر پیشه ها را در بیاورید و فنونی که در فیلم دیده اید را اجرا کنید. شما شاید چند ثانیه بیشتر برای عکس العمل فرصت ندارید پس زمان کم خودتون رو با حرکات بیهوده هدر ندهید.

۱۰- در صورت وجود خطر تقلا نکنید : اگر دیدید که فرد ضارب اسلحه گرم دارد سعی نکنید با حرکات رزمی که شاید نتوانید آنها را به درستی اجرا کنید جان خودتون رو به خطر بکشید. وقتی پای جان شما به میان می آید اگر فرد مورد نظر کیف پول شما را میخواهد بهتر است این کار را انجام دهید . همچنان اعتماد به نفس خودتان را حفظ کنید و سعی کنید که کاری نکنید که فرد مورد نظر از کوره در برود.

 

دفاع شخصی ساخته شده است برای حفظ جان افراد. اگر در هر شرایطی متوجه شدید که کوچکترین حرکتی باعث به خطر افتادن جان شما میشود هرگز کاری نکنید چون مهمترین چیز حفظ سلامت شماست. این نکات ، ده نکته مهم و البته کلی هست. اساتید دفاع شخصی سالها تمرین میکنند تا به مهارت های بالا برای دفاع از خود میرسند. اما اینجا برای شما چند نکته کلی که فراگیری آنها بسیار ساده است را بیان کردیم تا در چنین شرایطی بتوانید بهترین عکس العمل را داشته باشید. البته امیدواریم هیچ موقع هیچ کسی در چنین شرایطی قرار نگیرد !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عوارض مشت زدن به دیوار

چرا نباید به دیوار مشت بزنیم ؟

چگونه در ورزش شنا موفق شویم

موفقیت در شنای حرفه ای

آیا ورزش شنا برای دیسک کمر مفید است

تاثیر شنا بر کمر درد

آموزش شنا کرال

آموزش شنا کرال سینه

ورزش ایزومتریک چیست

آموزش تکواندو

آموزش تکواندو

بدنسازی در خانه با دمبل

بدنسازی در خانه با دمبل

بهترین تمرینات بدنسازی برای بوکس

بوکس و بدنسازی

آموزش بسکتبال

آموزش بسکتبال

کاراته کیوکوشین

کاراته کیوکوشین

ورزشکاران چه ویتامین هایی باید بخورند

چه ویتامینی برای ورزشکاران خوب است

ورزش ژیمناستیک 

ژیمناستیک چیست

آموزش فوتبال دریبل

آموزش فوتبال دریبل

تیم ملی والیبال بانوان

شرایط ورود به تیم ملی والیبال بانوان

حرکات بوکس

حرکات بوکس

بهترین رشته هنرهای رزمی

بهترین ورزش رزمی