فواید تکواندو برای بزرگسالان : 4 دلیل اصلی که چرا باید تکواندو را شروع کنید

فواید تکواندو برای بزرگسالان

فواید تکواندو برای بزرگسالان

محبوبیت تکواندو در طول سال ها به طور تصاعدی افزایش یافته است. و اخیراً، تکواندو بزرگسالان نیز طرفداران خود را پیدا کرده و زنان و مردان بالای ۱۸ سال را به خود جذب کرده است. بدیهی است که اینطور است.
اگرچه تأثیرات آن هزاران سال قدمت دارد، اما آنچه ما امروز به عنوان تکواندو می شناسیم، پس از جنگ جهانی دوم در سال ۱۹۴۶ آغاز شد. این رشته ورزشی مورد علاقه دانشجویان ارتش قرار گرفت و تا دهه ۱۹۷۰ که فدراسیون جهانی تکواندو تأسیس شد، توسعه یافت. پذیرش آن به عنوان یک ورزش المپیک در سال ۱۹۸۸ (که در مقاله تکواندو برای کودکان نیز به آن اشاره شد) و تبدیل شدن به یک ورزش مدال آور کامل در المپیک سیدنی در سال ۲۰۰۰، تکواندو را به سطح کاملاً جدیدی رساند. اکنون، در قرن بیست و یکم، تکواندو به عنوان یکی از ۵ هنر رزمی برتر جهان شناخته شده است.

در باشگاه بین المللی تکواندو پاسیفیک، ما به کودکان، نوجوانان و بزرگسالان آموزش می دهیم. اگر شما پدر یا مادری هستید که می خواهید به فرزندان خود برای رسیدن به مسیر خودسازی کمک کنید، ما مربیان، روش ها و تجربیات لازم برای کمک به شما را داریم. یا شاید شما یک فرد بزرگسال هستید که به دنبال تمرین فیزیکی و ذهنی خود هستید. شما می توانید چیزهای زیادی از هنر و نظم تکواندو به دست آورید.

پس چرا تکواندو بزرگسالان در بین افرادی که می خواهند هنرهای رزمی و دفاع شخصی را یاد بگیرند، امتیاز بالایی کسب می کند؟

 

۱- دفاع شخصی :

تکواندو روشی عالی برای حفظ تناسب اندام، سلامتی و کنترل وزن به شمار می رود. در عین حال، دانش آموزان یاد می گیرند که در موقعیت های واقعی از خود دفاع کنند.

با پیشرفت در سطوح کمربندی، دانش آموزان ضربه های پا و مشت های سریع و قدرتمند، فنون دفاع و ضربه زدن و همچنین اجرای فنون پرش با پا را فرا می گیرند. در این مسیر، مهارت های دفاع شخصی خود را توسعه داده و آمادگی جسمانی شان را نیز بالا می برند.

اصطلاح “تکواندو” به معنای “راه/مسیر/نظم/هنر پا و مشت” است. سبک های مختلف تکواندو این اصطلاح را با تغییرات جزئی به شکل های متفاوتی تعریف می کنند. به عنوان مثال، “هنر ضربه زدن با پا و مشت”، “مسیر تمرین بدنی و ذهنی”، “نظم دفاع شخصی” یا “راه ضربه زدن با پا و مشت” و موارد دیگر.

تمام کلاس های تکواندو بزرگسالان ما در بریزبن، تکنیک های کاربردی دفاع شخصی را ارائه می دهند که در موقعیت های خطرناک به شما در محافظت از خود کمک می کند. با این حال، ما به افراد آموزش می دهیم که از آموخته های خود برای ایجاد خشونت، به ویژه در مواقع غیرضروری، استفاده نکنند.

۲-اعتماد به نفس :

فرقی نمیکنه هدفت چی باشه و چه مهارتی رو بخوای یاد بگیری، تو هنرهای رزمی، هرچی جلوتر بری و قوی‌تر بشی، اعتماد به نفست هم بیشتر میشه. ما تو کلاس‌های رزمی بهت کمک می‌کنیم تا نقاط قوت درونی خودت رو کشف کنی.

با تمرین مرتب، نه تنها خیلی بیشتر سرحال میشی، بلکه اعتماد به نفست و نظم شخصی‌ات هم بیشتر میشه. اینجوری میتونی به هدف‌هایی برسی که قبلا فکر می‌کردی غیرممکنه.

تکواندو به چند دلیل به افزایش اعتماد به نفست کمک می‌کنه:

 

۳-سلامت فیزیکی بدن :

تکواندو باعث افزایش قدرت، انعطاف پذیری و استقامت میشه و این سه تا با هم، سلامتی کلی رو بهبود میبخشن. مسلما، صرف نظر از اینکه چه ورزش یا هنر رزمی رو انتخاب کنیم، هدف اصلی تمرین و ممارست مداومه. اما نکته قابل توجه تکواندو، تمرکز روی جنبه ذهنیه. این ورزش میتونه به دانش آموزان کمک کنه تا خیلی بیشتر از فعالیت‌های دیگه روی سلامت جسمشون تمرکز کنن.

ما در Pacific International Taekwondo، فقط روی هنر تکواندو تمرکز می‌کنیم تا بهترین برنامه تناسب اندام رو با نیازهای دانش‌آموزانمون مطابقت بدیم. رویکرد ما ترکیبی از سنت و جهانه. با ادغام این دو، میتونیم به شما پایه‌های لازم برای پیشرفت رو بدیم و همچنین روش‌های جدیدتر و امروزی‌تری برای بهینه‌سازی تمریناتتون ارائه کنیم.

۴-کاهش استرس :

تمرینات تکواندو راهی عالی برای آزاد کردن استرس و تنش‌هاییه که تو زندگی روزمره جمع میشن. همونطور که گفتیم، تمرین کردن، حرکت کردن، مشت زدن و لگد زدن به همه برای کم کردن استرس ناشی از مدرسه یا کار کمک می‌کنه. اما چیزی که شاید بیشتر به دردتون بخوره، پنج اصل کلیدی تکوانDOE هست: ادب، صداقت، پشتکار، خویشتن‌داری و روحیه شکست‌ناپذیر.

بعضی‌ها متوجه میشن که این اصول و تمرینات فیزیکی تکواندو، به طور هماهنگ باعث بهبود زندگیشون میشه. این تلاش‌ها و برقراری تعادل بین ذهن و جسم، قطعا می‌تونه روی سطح استرسی که تو زندگی روزمره غرب باهاش روبرو هستیم، تأثیر بذاره.