دفاع شخصی در برابر حمله چاقو

دفاع شخصی ۰۶ مهر ۱۳۹۸ بدون دیدگاه 69 بازدید

دفاع شخصی در برابر چاقو

دفاع شخصی چاقو

همیشه در مطالب مختلف به این مورد اشاره کرده ایم که تا جای ممکن باید از درگیری و دعوا کردن با دیگران خودداری کرد و همیشه خونسردی جواب بهتری می دهد. خشم یکی از ابزارهایی است که باعث هلاکت انسان می شود و قطعا باید انسان تمرین کند تا خشم خود را در موارد حساس کنترل کند. اما ممکن است در شرایطی قرار بگیرید که ناچار به درگیری باشید مثل حمله دزد به شما . در اکثر موارد این قبیل از حملات دزد به وسیله چاقو صورت می گیرد که دانستن نکاتی در این مورد میتونه در لحظات حساس کمک کنه که بهترین تصمیم رو بگیرید.

 

خونسردی خود را حفظ کنید :

خونسردی مهم ترین عامل است. حتما در این موارد خونسردی خود را حفظ کنید. هر حرکت ناگهانی شما باعث ایجاد حرکت در طرف مقابل می شود پس سعی کنید حتما خونسرد باشید و به آرامی حرکت کنید تا باعث ایجاد وحشت در طرف مقابل نشوید . همچنین با خونسردی خودتون میتونید این حس رو در طرف مقابل ایجاد کنید که اتفاق خاصی نیفتاده و او را دچار ترس کنید.

 

فاصله خود را با مهاجم حفظ کنید :

چاقو یک سلاح سرد است که از نزدیک کارایی دارد پس تا زمانی که شما با چاقو فاصله داشته باشید آسیبی به شما نخواهد رسید. پس سعی کنید که این فاصله را تا جای ممکن حفظ کنید و شما باعث نشوید که این فاصله کم شود و فرد حمله کننده به شما نزدیک شود.

 

از محافظ استفاده کنید :

در صورت حمله فرد ضارب ، سعی کنید از هر وسیله ای که میتوانید برای خودتان محافظ ایجاد کنید. اگر کیف دستی ، ساک ، کلاسور ، کتاب و هر وسیله دیگری میتوانید برای محافظت استفاده کنید و برای دفاع یا ضربه زدن به دزد از این وسایل استفاده کنید تا در صورت برخورد با چاقو دست شما آسیب نبیند.

 

فرار کنید :

همه مربیان دفاع شخصی بر این باور هستند که در برابر سلاح سرد قطعا فرار کردن بهترین راه حل است زیرا اگر فرد بسیار خبره ای هم باشید باز هم درصد کمی ممکن است آسیب های جبران ناپذیری ببینید. موارد قبلی که در مورد آنها توضیح داده ایم فقط در مواقعی است که شما نمی توانید از محله حادثه خلاص شوید اما اگر این امکان برای شما پیش آمد قطعا فرار را ترجیح دهید و از درگیری خودداری کنید. چون جان انسان بر هر چیزی ارجحیت دارد.

نظرات شما عزیزان

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

موضوعات
برترین مطالب
مطالب تصادفی