بهترین ورزش رزمی

دفاع شخصی ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ بدون دیدگاه 2036 بازدید

بهترین رشته هنرهای رزمی

بهترین رشته هنرهای رزمی

از قدیم همیشه بین هنرجوهای رشته های مختلف ورزش های رزمی این دعوا وجود داشته است که کدام رشته بهتر است . حتی این دعوا بین اساتید رشته های مختلف نیز بوده است و گاها دیده میشده که اساتید با هم به مبارزه می پرداختند تا به دیگران ثابت کنند که رشته آنها کاملتر و اساتید آن قوی تر هستند. حتی این مسئله به سینما نیز پا گذاشته و در فیلم های مختلف قدیمی و جدید میتوان این موضوع را مشاهده کرد. از فیلم های بروسلی تا فیلم های مختلف چینی ، ژاپنی و آمریکایی که هر کدام رشته های مختلف را قوی تر جلوه میدهد. در ابتدا این مسئله را توضیح دهیم که هیچ رشته ای را نمیتوان بر دیگری ارجحیت داد و قطعا هر رشته ورزش رزمی مزایا و معایبی دارد که باعث میشود شخصی که در آن ورزش خبره میشود نقاط قوت و ضعفی پیدا کند. به طور مثال ورزش بوکس را نمیشود با کشتی مقایسه کرد چون ورزشکاران هر رشته تمریناتی انجام می دهند که در آن رشته ورزشی استفاده میشود و کاملا واضح است که هر رشته در یک راه متفاوت قدم بر میدارد. اما در این مقاله چند رشته ورزشی قدرتمند که شناخته شده هستند را با هم مورد بررسی قرار می دهیم :

بوکس :

قطعا رشته box یکی از قدرتمندترین ها در ورزشهای رزمی به حساب می آید. در این رشته شما فقط از دست های خود استفاده میکنید و ضربات مستقیم ، هوک و آپر در آن استفاده میشود . بوکس علیرغم ظاهر بسیار ساده ، در باطن و در تمرین ها بسیار پیچیده است. بهترین و ظریف ترین رقص پا در بین ورزشهای رزمی برای بوکس است که با استفاده از رقص پای حرفه ای در کسری از ثانیه بوکسور جابجا می شود و مشت های حریف را رد میکند. رد کردن مشت های حریف و جاخالی دادن از نکات دیگر بوکسورها است که مشت زدن به ورزشکاران بوکس را بسیار کار دشواری میکند. مسابقه های بوکس معمولا از جایزه های بسیار بالایی برخوردار است و این محبوبیت در بین مردم جهان شاید به دلیل قدرت این ورزش نیز باشد. رشته بوکس قبل از میلاد حضرت مسیح از یونان شکل گرفته ولی شکل کنونی آن در امریکا بوجود آمده و به عنوان رشته ای به سایر کشورها نیز رفته است.

 

موی تای :

رشته موی تای که به آن بوکس تایلندی نیز گفته میشود اصالتا برای کشور تایلند است. در این رشته ورزشی سعی شده از همه اعضای بدن برای ضربه زدن به حریف استفاده شود. حتی از آرنج ها و زانوها نیز استفاده میشود. این رشته یک رشته خشن محسوب میشود و چون ضربه ها با قسمت های بدون محافظ مثل آرنج به سر ، صورت و بدن حریف زده میشود یکی از ورزشهای قدرتمند محسوب میشود. معمولا در فیلم ها و کلیپ های ورزشی دیده میشود که افرادی که muay thai کار هستند مخصوصا در کشور تایلند تمرینات بسیار سختی با چوب های بامبو دارند و مدت طولانی در حال ضربه زدن به کیسه بوکس هستند . به دلیل فشار زیادی که به این ورزشکاران وارد میشود اغلب بدن های لاغر اما بسیار قدرتمندی دارند و در اثر ضربات زیاد استخوان هایی همچون آهن پیدا میکنند.

 

کشتی :

رشته اول کشورمون ایران قطعا یکی از ورزشهای بسیار قدرتمند و مهم محسوب میشود. کشتی یکی از ورزشهایی است که ضربه زدن در آن وجود ندارد و عمده فنون آن با گلاویز شدن با حریف است. کشتی گیران به دلیل تمرینات بسیار سخت و طاقت فرسایی که دارند بدن هایی بسیار پر و قدرتمند دارند . در کشتی عضلات باید به قدری قوی باشد که بر وزن حریف غلبه پیدا کنید. کشتی گیران حرکات انفجاری و قدرتی بسیار زیادی دارند و تمرینات آنها در خاک و سرپا متفاوت است اما هر دوی آنها به شدت نفس گیر می باشند.

 

جوجیتسو :

جوجیستو یک رشته ژاپنی است . اما رشته جوجیتسو برزیلی نیز وجود دارد که فنون این دو رشته با هم تفاوت دارند. هر دوی این دو رشته از قدرت بسیار بالایی برخوردار هستند. این رشته ترکیبی از فنون گلاویزی و ضربه ای است و دو حریف با نزدیک شدن به هم فنون خود را اجرا میکنند. بدون شک این ورزش نیز از ورزشهای قدرتمند محسوب میشود و میتوان اسم این ورزش را بین بهترین هنرهای رزمی نام برد.

نظرات شما عزیزان

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

موضوعات
برترین مطالب
مطالب تصادفی