چگونه یک فایتر عالی شویم : 7 نکته فوق العاده که میتواند به پیشرفت سریعتر در فایت ها کمک کند

چگونه یک فایتر عالی شویم

چگونه یک فایتر عالی شویم

چگونه یک فایتر عالی شویم

حتما برای شما هم سوال است که چگونه یک فایتر عالی شویم و باید چه تمریناتی برای اینکار انجام داد. در مبارزات حرفه ای مشاهده می کنیم که فایترهای بی نظیری در مسابقات شرکت می کنند و هر از چند گاهی اسم تازه ای از یک فایتر بسیار خوب به گوشمان می خورد. اما سوال اینجاست که این فایترها چه کارهایی انجام داده اند تا به این سطح از آمادگی در فایت رسیده اند و میتوانند حریف های خود را به راحتی شکست دهند. در این مقاله میخواهیم چند نکته کلیدی برای فایتر عالی شدن را برای شما بگوییم تا از آن در تمرینات خود استفاده کنید.

قدرت ذهن :

اولین اقدام برای قدم برداشتن در راه فایتر خوب شدن این است که شما از لحاظ ذهنی خودتان قبول کنید. برخی از افراد حتی در ذهن خود نیز نمی توانند این را برای خود به طور کامل بپذیرند که میتوانند به درجات بالا در ورزشهای رزمی برسند. به همین دلیل با ذهن ضعیف همیشه ضعیف خواهند ماند. شما در ابتدا باید خودتان به طور کامل بپذیرید که میتوانید به درجات بالا در فایتر شدن برسید تا بعد از تمرینات در واقعیت نیز بتوانید این موفقیت ها را لمس کنید.

گرم کردن در تمرینات :

یکی از نکاتی که اهمیت بسیاری دارد این است که قبل از تمرینات ورزشی خود حتما warm up یا گرم کردن بدن خود را داشته باشید. شاید به ظاهر پیش پا افتاده به نظر بیاید و زیاد توجه نکنید اما در مسیر پیشرفت ورزشی از اصلی ترین نکات آسیب ندیدن بدن شما است. مشاهده می شود که بسیاری از فایترها قبلا در حین تمرینات باشگاهی خود دچار آسیب دیدگی هایی مثل در رفتگی یا آسیب عضلات شده اند و هنوز نیز از آن رنج می برند و نمی توانند تمرینات خود را سنگین کنند چون عضو آسیب دیده تحمل فشار بیش از حد را ندارد. به همین دلیل از ابتدای شروع فعالیت به صورت آماتور شما باید سطح حرفه ای خود را نیز در نظر بگیرید و مواظب باشید که حتما بدن خود را گرم کنید.

افزایش سرعت :

از جمله مهمترین عوامل در فایت ها ، سرعت ضربات است. شما می بایست سرعت دست و پای خود را با تمرینات مرتبط افزایش دهید. تمرینات زیادی برای افزایش سرعت مشت وجود دارند مثل تمرین با گلابی بوکس که میتواند سرعت دست های شما را چند برابر کند. همچنین با تمریناتی مثل طناب زدن نیز میتوانید چابکی خود را افزایش دهید و سرعت جابجا شدن را بالا ببرید. ممکن است یک فایتر مشت بسیار قوی داشته باشد اما از لحاظ سرعت ضعیف باشد به همین دلیل اصلا نمی تواند ضربه خود را به حریف برساند و شکست می خورد.