PowerPack Mini Cart

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

100% Secure Checkout!

چرا نباید به دیوار مشت بزنیم ؟

عوارض مشت زدن به دیوار

مشت زدن به دیوار میتواند علت های مختلفی داشته باشد . یکی از آنها به خاطر علامت های بیماری های روانی است که در این مقاله با آن کاری نداریم و به آن نمی پردازیم. اما عده ای از ورزشکاران برای افزایش قدرت مشت های خود به دیوار ضربه می زنند که میخواهیم آن را بررسی کنیم که چرا نباید به دیوار مشت بزنیم ؟

اگر دقت کرده باشید ، بوکس رشته ای است که به مشت زنی هم معروف است و در واقع نهایت تکنیک های مشت زنی در این رشته ورزشی می باشد. در تمرین های مختلفی که در رشته بوکس انجام می شود همیشه از دستکش استفاده میشود. به علاوه قبل از پوشیدن دستکش توسط بوکسور ، برای جلوگیری از آسیب رسیدن به دست از باند نیز استفاده میشود. بعد از انجام این کارها ، بوکسورها بر روی کیسه بوکس مشت میزنند که باز هم از آسیب احتمالی جلوگیری شود. یعنی جسمی که به آن مشت زده می شود باید کمی نرم و قابلیت ارتجاعی داشته باشد که تمام نیروی وارده به آن دوباره به دست بوکسور باز نگردد و شانه ، آرنج یا مچ دست دچار آسیب نشود. در خیلی از موارد بوکسورها در حین مشت زدن به دلایل مختلف مثل نداشتن تعادل یا خستگی دستها ممکن است مشتی را اشتباه بزنند و زاویه مشت زدن یا قدرت وارده یا فاصله تا جسم را درست در نظر نگرفته باشند و مشت به طور ناصحیح به کیسه بوکس وارد شود. اما به دلیل اینکه هم باند مخصوص بسته اند ، هم دستکش مخصوص دارند و هم کیسه بوکس حالت استاندارد برای این کار را دارد ، آسیب احتمالی وارده به دست را به حداقل می رساند. اما شما تصور کنید که هنگام مشت زدن به دیوار این مشکل به وجود بیاید. مشت زدنی که به یک جسم کاملا سخت وارد میشود و هیچ محافظی برای دست شما وجود ندارد ! پس یکی از دلایلی که باعث میشود تا این کار برای ورزشکاران مناسب نباشد همین آسیب دیدن جدی ورزشکار می باشد.

سوالی که خیلی از افراد مخصوصا در ورزشهای دیگر مثل کاراته می پرسند این است که پس چطور میشود که سیکن یا سرمشت های قوی داشته باشیم ؟ جواب این سوال این است که راه های دیگری برای اینکار وجود دارد ، شما میتوانید با تمرین های دیگر مثل شنا سوئدی رفتن روی سیکن ها این کار را انجام دهید و دلیلی برای مشت زدن به دیوار وجود ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تور والیبال

تور والیبال

کیک بوکس بهتره یا بوکس

کیک بوکس بهتره یا بوکس

کیک بوکس چیست

کیک بوکس چیست

طریقه بستن باند بوکس حرفه ای

طریقه بستن باند بوکس حرفه ای

تکواندو چند دان دارد

تکواندو چند دان دارد

کاراته شوتوکان

کاراته شوتوکان چیست

فیتنس در منزل

فیتنس در منزل

بدنسازی حجمی

بدنسازی حجمی

نقاط حساس در دفاع شخصی

نقاط حساس بدن در دفاع شخصی

بیوگرافی کای گرین

بیوگرافی کای گرین

افزایش قدرت بدنی با 20 دقیقه تمرین

افزایش قدرت بدنی با تمرین

بدنسازی انگیزشی

بدنسازی انگیزشی

موی تای بانوان

موی تای بانوان چیست

بدنسازی-پا

بدنسازی پا

تمرینات تکواندو

تمرینات تکواندو

سلاح های نینجا

سلاح های نینجا