دانستنی های بوکس

بوکس ۰۶ آبان ۱۳۹۸ بدون دیدگاه 800 بازدید

دانستنی های بوکس

دانستنی های ورزش بوکس

ورزش بوکس یکی از ورزش های بسیار قدیمی محسوب میشود به طوری که پیدایش آن به ششصد و هفتاد و هفت سال پیش از میلاد حضرت مسیح بر می گردد. البته بوکس در آن زمان به شکل امروزی نبوده و با بستن پارچه ای به دستان خود مبارزه می کردند و در دوره هایی از تاریخ که خشونت بیشتر بوده یک طرف از مبارزه میمرد تا فرد دیگر پیروز شود. اما با رسمی شدن ورزش ها و شکل اصولی گرفتن آنها از صدمات این ورزش کاسته شد و با ساخته شدن ابزارها و وسایل مناسب همچون دستکش های نرم تر بوکس از وسیله ای برای مبارزه بین افراد به یک ورزش بسیار زیبا تبدیل شد.

نکته ای که باید در مورد بوکس بدانیم این است که این ورزش ، یک ورزش غیر هوازی و انفجاری است. به خاطر اینکه بوکسورها در هنگام مبارزه باید از ضربات بسیار سریع دست و بدن استفاده کنند. داک کردن ها ، ضربات چپ و راست و خالی کردن ضربات حریف نیاز به حرکات انفجاری دارد که این ورزش را به یک ورزش غیر هوازی تبدیل می کند. در گذشته اغلب بوکسورها بدن های بسیار قوی داشتند و در مبارزات فردی برنده میشد که بدن و دست های قوی تری داشت اما با گذشت زمان و پیشرفت علم ورزش و همچنین علم فیزیولوژی ورزشی و علم پزشکی بوکس به یک ورزش تکنیکی تبدیل شد. این بدین معناست که قدرت بدنی صرف جای خودش رو به تکنیک و قدرت بدنی داد و امروزه می بینیم که تکنیک های بوکس عامل بسیار تعیین کننده ای در پیروزی یک بوکسور هستند و از تاثیر قدرت بدنی به تنهایی در این ورزش کاسته است.

بسیاری از ورزشکاران و کارشناسان ، بوکس را سلطان ورزش های رزمی می دانند البته این باور مخالفان زیادی را نیز دارند. به این دلیل که در مبارزات مختلف در ورزشهای رزمی ضربات دست نقش تعیین کننده ای دارد و در ورزش بوکس ، ورزشکار این ضربات را به طور کاملا اصولی و پایه ای فرا می گیرد به طوری که هیچ ورزشکار دیگری در هیچ رشته ورزشی به خوبی یک بوکسور نمی تواند از دست خود استفاده کند و ضربات دست را با قدرت و سرعت بیشتری نسبت به یک بوکسور به حریف وارد کند. به همین دلیل است که بسیاری بر این باورند که ورزشکاران دیگر رشته ها مثل کیک بوکسینگ ، موی تای ، ووشو ، MMA و … برای اینکه ورزشکار بهتری در آن رشته ها شوند بهتر است دوره ای به ورزش بوکس بپردازند و بعد در رشته خودشان فعالیت کنند.

نظرات شما عزیزان

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

موضوعات
برترین مطالب
مطالب تصادفی